www.hranostaj.cz
Želvičky 2
60%8 hodnocení
Počet hráčů: od 15
Věk hráčů: Mladší dětiStarší dětiDospívající a dospělí
Délka hry: Do 34 minut
Náročnost přípravy: Bez přípravy
Prostředí: Na venNa hřiště
Charakter hry: PohybováHoničkaS násilnými prvky
aneb o těžkém životě želev
Hráči se rozdělí na dva přibližně vyrovnané týmy. Jeden tým jsou želvičky, druzí jsou lidé. Želvičky se pohybují po čtyřech a mají za úkol dopravit vajíčka (papírky, žetony, kameny,..) z jednoho domečku (moře) do druhého (okraj pláže). Domeček je ohraničen čárou. Mezi dvěma čárami (čili mezi dvěma domečky) je území lidí. Ti se snaží želvičkám jakkoli v jejich úkolu zabránit. Lidé chodí normálně po dvou. Kolo trvá deset nebo patnáct minut. Po skončení kola, se spočítají vajíčka, které želvičky donesly na druhou stranu a hraje se další kolo s prohozenými rolemi. (Želvičky se stávají lidmi a naopak). Vyhrává ten tým, který nanosil více vajíček.
Pokud nejsou nikde dostupné žádné předměty jako vajíčka je možné hrát i tak, že si želvičky pamatují, kolikrát do domečku došli.
Na tuto hru je dobré si vzít staré oblečení, protože se může roztrhnout, ušpinit a pod. a taky je nutné dětem zdůraznit, že je zakázano kousání, škrábání, lochtání, úmyslného kopání a pod. Je to sice maso, ale hráli jsme to nesčetněkrát s dětmi od 8let a výše a nikdy se nám nikdo nezranil.
Komentáře
kiki: A kde prodim nosi ty vajíčka? Jak se je snaží lide zelvam vzit?