www.hranostaj.cz
Formule 1
73%10 hodnocení
Potřeby: klacky, páska nebo provázek, židle, létající talíře, kelímky
Počet hráčů: od 20 do 60
Věk hráčů: Mladší dětiStarší dětiDospívající a dospělí
Délka hry: Neurčitelná
Náročnost přípravy: Středně dlouhá
Prostředí: Na venDo terénu
Charakter hry: PohybováSportovní
jeď jak o závod
Autor nebo zdroj: prostě mě to napadlo
Na hrací ploše se pomocí dřevěných kolíků a pásky (příp. provázku) vytyčí uzavřený závodní okruh se vším co k němu patří (start, cíl, šikany, úzká místa atd.). Dále se těsně před startem (start je zároveň cíl), podle počtu závodních družstev připraví boxy, kam budou závodníci během závodu po každém odjetém kole zajíždět na přezutí kol (zutí a obutí obuvi) a dotankování paliva (vypití nápoje z kelímku).

Hráče rozdělíme na stejně početná družstva. Z každého družstva se jeden hráč postaví na startovní čáru a do rukou dostane létající talíř jako volant. Zbytek družstva čeká u svého boxu (židle). Boxy jsou postaveny vedle sebe někde stranou tratě (nejlépe před startem). Hráči startují najednou. Po prvním odběhnutém kole musí každý z nich navštívit box svého družstva. Zde se posadí a ostatní členové jeho družstva mu zují a opět obují obuv a dají mu vypít nápoj z kelímku. Poté co je hráč takto obsloužen vybíhá opět na trať. Pozor! Hráč mající nedostatek na obuvi nesmí na trať (rozvázaná tkanička apod.). Po druhém kole dobíhá hráč do startu, kde předá volant dalšímu ze svého družstva. Vše se takto opakuje dokud se na trati nevystřídají všichni hráči. Družstvo jehož poslední zúčastněný hráč doběhne do cíle jako první, vyhrává.

Hru lze předělat i na dostihy a místo volantu si děcka udělají koně z klacku a kartonu. Na trati budou navíc překážky.
Komentáře
listicka89listicka89: Výborná hra:10: Líbila se všem, jak dětem, tak i vedoucím, kteří si mezi s sebou nazávěr taky udělali závod...k pití jsme měli sladké vody s bublinkami, takže vypít hrníček byl docela výkon :D ale bavili se všichni :hura: