www.hranostaj.cz
Na usmrkance
82%12 hodnocení
Potřeby: barevné figurky; pinpongový míček
Počet hráčů: od 2 do 10
Věk hráčů: Mladší dětiStarší dětiDospívající a dospělí
Délka hry: Do 34 minut
Náročnost přípravy: Bez přípravy
Prostředí: Do místnosti
Charakter hry: Na postřeh / šikovnostStolní / desková / papírová
Staneš se generálem, který dokáže rozmístit své vojsko tak, aby jeho voják zůstal na bojišti jako poslední?
Autor nebo zdroj: Velká kniha her
Na jednom konci stolu (zhruba v jedné třetině) je nakreslená bílá křídová čára, označující hranici bitevního pole. Na druhém konci stolu pak místo, odkud se bude střílet. Každý hráč dostane několik (zpravidla 3-5) figurek jedné barvy. Je nutné, aby figurky jednotlivých hráčů byly odlišitelné, proto z nedostatku různých barev dáváme některým figurkám navíc papírové límce či pláště. Pak hráči postupně kladou po jedné svoje figurky na bitevní pole. Rozmístit je mohou naprosto libovolně. Když jsou figurky rozmístěny, začíná vlastní bitva. Z označeného místa na druhém konci stolu cvrnkají hráči pinpongovým míčkem směrem na bitevní pole a snaží se povalit nebo srazit ze stolu figurky soupeřů. Povalená nebo sražená figurka je mrtvá a je odstraněna pryč. Cílem je, zůstat na bojišti sám. Jak jste jistě poznali, problém je, že na bojišti jsou i vlastní figurky každého hráče a tedy dochází k situacím, kdy si někdo po pečlivě mířené střele, srazí vlastní figurku.
Alternativní pravidla
Yasashii: Místo figurek hrát jednoduše s lidmi ;-)
a házet můžete pěnovým míčkem
Komentáře
B.: My jsme místo figurek používali kramlíky (kolíky na prádlo). Do kramlíku si každý vložil lísteček se jménem a postavil ho na nožičky (ty delší konce). Děcka se u toho fakt bavily.
Vodňýk: Figurek bývá zpravidla málo, jako doprovodnou aktivitu doporučuji jejich výrobu z papíru. Papírek zhruba 6x3cm, na kratší straně uprostřed zastřihnout cca 0,5-1cm a vzniklé nožičky ohnout o 90° každou na jinou stranu. + pochopitelně autoportrét, ať víme, na koho střílíme!