www.hranostaj.cz
Lov divé zvěře
50%7 hodnocení
Potřeby: pexeso s obrázky zvířat (lépe víc balení)
Počet hráčů: od 4
Věk hráčů: Starší děti
Délka hry: Neurčitelná
Náročnost přípravy: Snadná
Prostředí: Na venDo terénu
Charakter hry: PohybováNa inteligenci / paměť
Stačí les, pexeso se zvířátky a lov může začít!
Po lese rozmístíme kartičky z pexesa - druhou do páru si u každé necháme u sebe. Hráči si projdou les a podívají se, kde se jaké zvíře ukrývá. Z vlastní zkušenosti vím, že káně pod pařezem se pamatuje dost špatně.

Potom hráče postavíme na startovní čáru - když je víc hráčů, je třeba udělat družstva, ze kterého se vybere vždy jeden člen.
Na startovní povel je každému ukázána duplicitní kartička se zvířetem. Hráč vyběhne a snaží se ji co nejrychleji najít. Když se vrátí z úspěšného lovu, další hráč koukne na další kartičku a jde lovit. Vyhrává družstvo s nejvíc ulovenými zvířaty. Hra končí, když jsou všechny kartičky sebrané.
Komentáře
Lendys: Tohle hraju doma, ale s dvouletým dítětem!!!
l.palanova@centrum.cz: Podobnou hru pod názvem mega pexeso jsme hráli na táboře. Kartičky byly podobné geometrické útvary. Děti neměli možnost předem projít terén a hledat kde je co schované. Na povel vybíhal vždy jeden zástupce z každého družstva. Před odstartováním jim byla ukázána kartička, kterou mají hledat. Když přinesli jinou, měli trestné body, když přinesli správnou, dostali plusové body.