www.hranostaj.cz
utíkej a nenech se polít
77%20 hodnocení
Potřeby: balónek, plastový hrnek, voda
Počet hráčů: od 20 do 30
Věk hráčů: Mladší dětiStarší dětiDospívající a dospělí
Délka hry: Neurčitelná
Náročnost přípravy: Snadná
Prostředí: Na venNa hřiště
Charakter hry: PohybováHoničkaSportovní
seber míček a nenech se polít
Udělají se dvě skupinky v stejném počtu. Postaví se proti sobě ve vzdálenosti pár desítek metrů a rozdělí si čísla - jedno číslo má vždy jeden hráč z každého družstva. Vedoucí říká čísla. Když hráči uslyší své číslo, vyběhnou uprostřed, kde je míček a kelímek s vodou. První bere balónek a utíká ke svému týmu. Ten druhý má taky šanci - je tam ještě kelímek s vodou. Pokud se mu podaří polít toho, kdo odnáší míček, nikdo nemá bod. V opačném případě bod získá družstvo, které přineslo balónek.
Alternativní pravidla
Peťa: My hrajeme suchou verzi pod názvem "Boj o vlajku". Stejná pravidla, jenom vedoucí stojí mezi těmi dvěma týmy uprostřed a drží šátek, o který se bojuje. Vedoucí zároveň vypráví pohádku (tři vlci, 8 aut,...). Pokud jeden drží šátek a utíká zpět a druhý ho plácne, tak bod získává jeho družstvo.
Hodně vtipné je, když se dva (většinou starší děcka) zastaví před vlajkou a čekají, kdy ten druhý ten šátek vezme, aby ho mohl plácnout :)
Chleba: Hru hrajeme pod názvem "Plavky" s tím, že uprostřed stojí jedno z dětí (za odměnu), které drží šátek (symbol plavek+motivace). To vyhlásí číslo a pokud Ti dva naháči dlouho váhají u plavek - kdo ho vezme, tak vyhlašuje: "A na pomoc vybíhá číslo...". Mokrá varianta s polejváním je dětmi i vedoucími v parných dnech opravdu oblíbená. :-)
melounmeloun: A co se děje, když tam oba doběhnou tak nějak najednou? můžou vyčkávat až se jeden odhodlá a míček vezme?
Renata: super varianta na léto! :) my hrajeme s děckama "suchou" variantu "Flaška", doprostřed se dá flaška (zavřená) a dítě, které ji první sebere a donese, tak má bod. Ten druhý má šanci ho akorát plácnout, když to stihne, tak má bod on. A co je taky dobré- volat více čísel najednou, nebo např. pouze sudá, lichá, atd.
Komentáře
MandellínaMandellína: No to my hrajeme hru podle počasí. mokrou hrajeme třeba na počet kelímků nebo hrnců- to je pak teprve zábava :-)
HonzaHonza: super hra :10:;-):grr::-D:-D
kiwik: hra je napsaná pochopitelně :o) známe suchou variantu,ale tahle je lepší. Jenom pozor na kluzké podlahy! nejednou se nám stalo že se děti srazily hlavama, hrozí otřes mozku.. doporučuji
proto hrát venku, s vedoucím a šátkem nebo balonkem a kelímkem s vodou :)
Péťa-PipiPéťa-Pipi: supr hra na tábor, budu si ji pamatovat :)
Chleba: PS: Asi je špatně srozumitelné, že pokud je např. v každém ze dvou družstev 6 dětí, tak si děti rozdělí v obou týmech čísla 1-6. Pokud je v jednom týmu 6 dětí a v druhém 7, tak si oba týmy rozdělí čísla 1-7 s tím, že v tom týmu, kde je 7 dětí má jedno dítě čísla dvě. Čísla je dobré po vyhlášení všech čísel (1-6) v každém týmu znovu přerozdělit, aby v dalších kolech vybíhali proti sobě jiné dvojice. A možná není pochopitelný, že týmy stojí proti sobě např na vzdálenost 60-ti metrů a dítě s plavkama stojí přesně na půlce mezi oběma týmy - tam ten co drží plavky vyhlašuje čísla. ;-)
Ivu: hra je super hrajemem něco podobného ale tenhle abgreid je suepr napsany to je dobře:):hura: až žije Morava :D :10::megafon::cool:
tess: prostě děti jsou v sudém počtu a jsou rozděleny na půlku a 1 číslo mají vždy dvě děti v jednom i v druhém družstvu stojí naproti sobě a když vedoucí řekne jejich číslo tak vyběhnou pro balonék který je uprostřed a utíkají zpádky ke svému družstvu aby dostali bod,ale to druhé družstvo má ještě jednu šanci a to takovou,že uprostřed je kelímek s vodou a,když se jim povede sporuhráče namočit nemá bod nikdo a samozřejmně vyhraje tan s nejvyším počtem bodů
adelinka: Je to napsaný myslím že super,ale já tu hru moc nechápu.mohl by mi to někdo vysvětlit?:) prominte -_-
Wendsdy: Hra je napsaná srozumitelně a je skvělá :-).... už se těším až si to zahrajeme s děckama na táboře :-D
Janča: Podle mě je to napsaný dobře a srozumitelně :hura::cool: jinak supr hra:haha::hophop::10::jupi::pis:
Hapanka22: prominte ale já sem z Moravy a připadá mi to napsany vcelku dobrý
Medik: Mohl/a bys prosimtě celou hru přepsat tak, aby to bylo pro nás Čechy srozumitelné? Dík :-)
melounmeloun: Hra je dobrá - trochu jako Král vysílá do boje, ale trochu by to chtělo vylepšit pravopis ;-)