www.hranostaj.cz
Požár Esgarothu
76%11 hodnocení
Potřeby: žebřík, fáborky
Počet hráčů: od 5
Věk hráčů: Mladší dětiStarší dětiDospívající a dospělí
Délka hry: Neurčitelná
Náročnost přípravy: Snadná
Prostředí: Na venDo terénu
Charakter hry: PohybováNa postřeh / šikovnost
Další etapa Hobita - v roli lidí zachraňte Jezerní město před Šmakovým ohněm!
Autor nebo zdroj: Hráli jsme na táboře Hobit - 2005
Další etapa Hobita - najdete ji ZDE ;-)

Legenda: Drak Šmak útočí na Jezerní město. Jeho ničivý oheň ničí vše co mu přijde do cesta. Naštěstí jsou tu ale stateční muži z požárního sboru. Podaří se jim dostat se včas k ohni?

Hra Hraje se po družinách, nejlíp tak, aby každá plnila zvlášť, a ostatní se tak nemohli poučit z jejích chyb. Potřebujete žebřík - musí být dlouhý - 4-6 metrů je optimum. Hráči si do něj 'vlezou' (nesou ho na ramenech, popř. pod rameny - podle jejich výšky)- vždy mezi dvě pštruslata. Je jedno v jakém pořadí budou stát, ale měli by být po celé délce žebříku. Na znamení vyrazí. musejí projít vyznačenou trasu (délka cca 500 metrů). Přitom stále musí být v žebříku. Na trati se tak objevují nejrůznější záludnosti typu slalom mezi stromy, přechod přes hluboké koryto potoka a další - u nás byla asi nejhorší úzká veranda vedlejší chaty - tam se vytočit bylo skoro nemožné :-D
Vítězí družina s nejlepším časem.
Komentáře
Lenka: Hráli jsme to na táboře pod názvem Žebříková relee. Každý oddíl měl za úkol sestrojit žebřík, který má o jeden stupínek víc, než je členů družstva a obsahuje dřevěné části. Nikdo nevěděl, k čemu bude.
Pak se postavila dráha a celé družstvo ji muselo absolvovat s žebříkem na ramenou a hlavou mezi špriclema - pěkně jeden za druhým. Naše překážky byly:
- projet co nejrychleji polní cestu
- podjet pod volejbalovou sítí
- přejet lavičku - to dalo týmům zabrat
- otočit se třikrát kolem své osy nebo kolem ohniště (ale kolem své osy je pro týmy horší)
- zacouvat do umývárek
- pověsit žebřík na určenou větev na stromě
- doběhnout do depa.