www.hranostaj.cz
Finská stezka
76%14 hodnocení
Potřeby: Cokoliv na výrobu překážek
Počet hráčů:
Věk hráčů: Starší dětiDospívající a dospělí
Délka hry: Neurčitelná
Náročnost přípravy: Středně dlouhá
Prostředí: Do terénuDo vody
Charakter hry: PohybováZážitková / inscenační
Aneb ani ne tak hra, jako boj o přežití ;-)
Autor nebo zdroj: Odzkoušeno na několika táborech ;-)
Co je to Finská stezka? Měli jste někdy pocit, že dál už nemůžete, že víc už nesnesete, že další překážku nezdoláte? Pak jste možná absolvovali Finskou stezku. Do táborového programu jde zakomponovat různě - u nás to bylo většinou jako útěk - ať už piráti z vězeňské kolonie nebo Vikingové z Novgorodu. Tato hra prověří vytrvalost, sílu a i odvahu každého kdo se jí zůčastní... Kdo nezažil, nepochopí ;-)

Co je to teda Finská stezka? Je to spousta obtížných překážek nepravidelně po sobě jdoucích. Někdy je musíte jen projít, někdy musíte celou cestu nést ve družině těžké břemeno - fantazii se meze nekladou... Je několik základních typů překážek.
Voda - brodění se korytem potoka, podlézání šńůry tak, že se musíte namočit, často tak aby se vaše břemeno nenamočilo, to vše je voda...
Bahno - obdobně jako voda - podlézání pod provázky v půlmetrovém bahně nemá chybu (hlavně když si pak máte třeba lézt po zádech...)
Matička Květena - trní, ostružiní, prolézání kopřivami nebo nejhustším křovím... Při tomhle docela záleží, co máte na sobě...
Prolézání, slézání, lezení - Prolézání úzkou rourou kde nevidíte na konec, lezení na strom(hlavně když ste ještě kluzký od bahna), slézání ze skal a skalek... Většinou je to to jednodušší :-D
Manipulace s břemenem - supr je kolo od auta - to můžete přehazovat přes vysoký provázek, koulet s ním slalom... Stejně tak můžete za sebou tahat kládu na provázku coby burlok...
Zajímavým zpestřením je třeba svázat k sobě dvojice zády - to se to pak prolézá rourou ;-)

Přikládám i pár foteček... ;-)
Komentáře
Kejka: je to parádní hra a vždycky jsem si ji užila v bahně, ve vodě v odpadní rouře, ostružinách..... no přesně tak jak to má být a to jsem holka :)
ahoj: já jsem to hrál na táboře a toto hru jsme hráli a museli jsme přitom být bosí bylo to hrozně nepříjemné.
Micci: Hrajeme pravidelně ale ne v takto náročném terénu...hold všude se bahna a potoků nedostáva :) ale je to super!
Ania: hrála jsem, hrálo nás hodně holek, vlastně to bylo půl napůl, a několikrát za jeden dvanáctidenní "tábor", pokaždé s jinou omáčkou, nicméně potok (v kompletním oblečení a obutí) a podobné "vychytávky" byly na programu denně =) vřele doporučuju, docela dobře se přitom posouvaji hranice =)
melounmeloun: Není to až tak nebezpečný, překážky by se prostě měly volit tak, aby byly spíš nepříjemný, trocha nebezpečí k tomu patří, ale my jsme neměli ani jednou žádnej úraz nebo tak (hráli jsme třikrát)... Ale jasně že pro holky to není to pravý vořechový ;-)
JAna: Přijde mi to celkem nebezpečný. Nehrála bych to
alikaze: Zajímávý musíme někdy vezkóšet :pivko::pirat::pivko: