www.hranostaj.cz
Devedesát tři
58%4 hodnocení
Potřeby: pila, batoh
Počet hráčů: od 10
Věk hráčů: Dospívající a dospělí
Délka hry: Delší
Náročnost přípravy: Středně dlouhá
Prostředí: Na venDo terénu
Charakter hry: PohybováBojovkaZážitková / inscenační
Vítězí to družstvo, které dle předepsaných pravidel jako první překoná 93 km.
Autor nebo zdroj: GINTEL, Allan a kol. Prázdniny v pohybu. Praha: Mladá fronta, 1980.
Jde o hru po všech stránkách náročnou. Nezáleží jen na tom, zda disponujeme rychlými běžci či zdatnými cyklisty, ale jde i o to, zda tito borci umějí prosadit správnou taktiku boje.
Soutěží pětičlenná družstva na okruhu dlouhém 5-6 km o překonání vzdálenosti 93 km. Pohyb po trati je přikázán třemi způsoby: během dopředu, během pozpátku a jízdou na kole (tu je možno nahradit během s batohem o váze 12 - 15 kg). Každý závodník musí absolvovat trať nejméně třikrát, a to všemi výše uvedenými způsoby. Okamžitě po doběhnutí je každý závodník povinen uříznout pilou ,,talíř", což je odřezek z předem připravené kulatiny (každé družstvo má svou) o průměro 20 cm a šířce 3 cm. Absolvování okruhu je uznáno až tehdy, když zmíněný odřezek obdržel rozhodčí.
Každé družstvo může mít na trati vždy jen čtyři závodníky. Vítězí to, které dokázalo využít pravidel a schopností účastníků k překonání předepsané vzdálenosti v nejkratším čase.
Komentáře
Edai: je to jedna z her tzv. oddělávačka. já se rád oddělávám.. vždy mě až překvapí co všechno dokážu a překonám...

účastním se jednoho závodu se jménem 24hodin na koloběžce (http://www.kolobezky.wz.cz/) a to je také dobré na oddělání. (kdyby se chtěl někdo přidat,něco se zeptat a tak, tak email na mě "cyril.atlet1@seznam.cz")
vodníkvodník: To máš pravdu, určitě je to dosti náročný. Zatím jsem to nezkoušel. Nedovedu si představit běžet šest km pozpátku. Třeba ještě někde lesem.
melounmeloun: Tak to pak jo... Ale je dost náročný, to zas jo... To my u nás běháme (běhali jsme :-( ) lánskou Hučku - 24hodinový štafetový běh - to byla vždycky supr akce :-)
vodníkvodník: Přesně jak píše Pampeliška.
PampeliškaPampeliška: Řekla bych, že to není myšleno tak, že by si mohli hráči vybrat, jestli poběží nebo pojedou, ale tak, že když jako organizátoři nemáme k dispozici kola, tak se místo tohoprávě běhá s baťohem. A pak už chudákům závodníkům nic jiného nezbyde ;)
melounmeloun: Nějak se mi nezdá to nahrazení kola baťohem - ten je přece o dost těžší, ne?