www.hranostaj.cz
Slepí, němí a bezrucí
80%22 hodnocení
Potřeby: šátky, provázky
Počet hráčů: od 10 do 30
Věk hráčů: Dospívající a dospělí
Délka hry: Delší
Náročnost přípravy: Snadná
Prostředí: Nezávislé na prostředíDo místnostiNa venNa cestu
Charakter hry: Morální / sociálníZážitková / inscenačníTáborový den / hra na pozadí
Vinou vážné infekční choroby je každý nějak postižen. Celý den.
Autor nebo zdroj: Lukov 2010
Pokud možno hned brzo ráno se každý z hráčů dozví, že z nějakého důvodu (je dobré vymyslet spojitiost s celotáborovou hrou) přišel dočasně o zrak, hlas nebo o ruce.

Slepým se zavážou oči, bezrukým se ruce přivážou k tělu.

Rozdělení postižení je vyrovnané, třetina je slepá, třetina bezruká a třetina němá. Je vhodné, aby se do hry zapojili i vedoucí.

A nyní probíhá běžný táborový program: rozcvička, čištění zubů, snídaně, nějaké hry (samozřejmě přizpůsobíme), klidně i kraší výlet, oběd apod. Spolupráce je samozřejmě naprosto nezbytná.

Snažíme se přidělit postižení tak, aby např. ti hodně ukecaní ztratili hlas, ti kdo chvíli neposedí zrak apod. Myslete také na to, že nejnáročnější je v našem případě ztráta zraku a nejvíce budou muset ostatním pomáhat ti němí.
Alternativní pravidla
dejv: :10::10::10::10::10::10::10::10::10::10::10::10::10::10::10::10::10::10::10::10::10::10::10::10::jedi::jedi::jedi::jedi::jedi::jedi::plamenomet::asmd::neo::sniper::rpg::sniper::rpg::sniper::rpg::rpg::sniper::rpg::sniper::rpg::sniper::rpg::sniper::rpg:
PampeliškaPampeliška: Vážení, neklikejte na ty odkazy, které jsou v tom spamu dole, je v tom nějaká zavirovaná stránka :bomba:
Elgor: Je fajn případně střídat postížení po nějaké době ať si všichni užijou všechno.
Komentáře
Laalinka: Hru bych rozhodně chtěla někdy chtěla vyzkoušet, ale pouze s alternativou vyměňování rolí, protože, ikdyž jsme opravdu dobrá a obětavá parta, bezrukému by málokdo chtěl pomáhat na záchodě :haha::haha:
Morty Stark: Těším se, až ji vyzkouším :10:.Jenom to zapojení vedoucích z bezpečnostního hlediska nedoporučuju :iq:
ajka.89@seznam.cz: :plamenomet::plamenomet::plamenomet::plamenomet::plamenomet::plamenomet::plamenomet::plamenomet::plamenomet::plamenomet::plamenomet::plamenomet::plamenomet::plamenomet::plamenomet:
já: :):-):-(:(%-):-D:-?:-P:-pB-)8-);-);):grr::schizo::srdce::cert::idea::mnam::cz::cool::haha::iq::vanoce::papa::hudba::tabacek::pivko::pivko::alien::nene::pirat::pozor::megafon::jojo::amen::pc::slunicko::hophop::break::break::jupi::pis::cosi::hura::10::tralala::motorovka::bomba::kladivko::kulomet::rpg::box::box::box::rpg::rpg::rpg::sniper::neo::asmd::plamenomet::asmd::neo::jedi::jedi::jedi:
Nika: Hru sme mali na duchovných cvičeniach a hrali sme ju od raňajok až do obedu.
Bolo to super, všetci si navzájom pomáhali. :)
Plus sme každú hodinu a pol vymenili úlohy, takto to vyšlo 3x a každý si tak mohol vyskúšať mať všetky postihnutia. Odporúčam :)
Žabka: Na této hřeje je nejlepší, ŽE ač má nějaký hendikep, není prostor na litování sebe sama, ale jsi nezbytně nutný k pomoci jinému... a to dá Tvému smutku radost a "životu" smysl ... :)
Jája: Hráli jsme to na adaptačním kurzu VŠ a můžu říct, že nás to donutilo spolupracovat a stmelilo nám to třídu :-) SUPER!
PampeliškaPampeliška: Tak zavazovat pusu bych zrovna neradila.. :)
Raduš: Ahoj, chtěla jsem se zeptat, jak je to s těma slepýma. Těm se normálně zavážou oči šátkem, že? :) a němým se zaváže šátek kolem pusy :)
kacka: je to vazne skvela hra zvlas pro ty hodne ukecany ;)
melounmeloun: Tak toto by jsme mohli zařadit na tábor :-D
Michaela Stejskalova: je to dobrá hra