www.hranostaj.cz
Rovnou za nosem
64%12 hodnocení
Potřeby: buzoly
Počet hráčů: od 1
Věk hráčů: Starší dětiDospívající a dospělí
Délka hry: Do 111 minut
Náročnost přípravy: Bez přípravy
Prostředí: Do terénu
Charakter hry: PohybováChodička / strategická
Náhodně si vyberte směr a vyražte vpřed - přes překážky, cestou nepolem.
Této hříčky se mohou zúčastnit jak jednotlivci, tak skupinky po několika málo hráčích.

Z počátečního bodu, třeba z tábořiště, náhodně vyberte směr (azimut). Poslouží losování nebo házení kostkou. Každá skupinka dostane jeden. Určete časový limit, třeba 40 minut nebo 90 minut, je to na vás.

Ve vybraný okamžik pak všichni poutníci vyzbrojeni buzolou vyrazí daným směrem, ze kterého nesmí uhnout. Překonají pole, lesy, potoky (většinou diagonálně:), proderou se křovím, kopřivami i ovocnými keříky, přejdou přes silnice, močály i pouště, až vyprší časový limit.

Poté se zastaví, na místě zanechají zprávu (nejlépe zakopanou) s informací o tom, odkud šli, pod jakým azimutem, jak dlouho to trvalo a jaké to bylo. Zpátky už mohou jít normálně...
Alternativní pravidla
Lada: Dá se to udělat i jako putování za sluncem. Prostě s východem sluníčka vyrazíte a jdete pořád přímo za ním :)
Mlíko: My jsme na táboře něco podobného hrávali jako 1000 kroků doprava. Tedy oddíly vyrazily ze stejného místa, každý svým směrem a po 1000 krocích se družina otočila o 90 stupňů doprava a šli dalších 1000 kroků atd. do čtverce.
Měřilo se, kdo se vrátil nejblíže k výchozímu bodu.
Ke konci hry je třeba velká poctivost nebo bdělý vedoucí, protože se vyskytují tendence kroky protahovat či zkracovat...
Komentáře
KačerKačer: Jo, tohle je fakt docela humor, zpočátku to přijde jako nuda, ale je z toho zážitek :) Jsme minuli rybníček asi o tři metry :) A psaní zprávy je taky sranda.:pis: