www.hranostaj.cz
Zesítění
76%15 hodnocení
Potřeby: klubíčko vlny nebo provázku
Počet hráčů: od 10 do 20
Věk hráčů: Mladší dětiStarší dětiDospívající a dospělí
Délka hry: Do 12 minut
Náročnost přípravy: Snadná
Prostředí: Do místnostiNa ven
Charakter hry: Seznamovací
Vytvořte si vlastní síť
Autor nebo zdroj: možná sem to viděl v telce, ale přesně už nevim :)
Hráči se posadí do kruhu. Jeden z nich dostane do ruky klubíčko nebo smotaný provázek. Na signál hodí hráč klubíčko hráči sedícímu naproti němu a konec provázku drží u sebe. Druhý hráč musí klubíčko chytit, jednou rukou uchopí provázek tak aby byl mezi ním a prvním hráčem propnutý. Následně hází klubíčko křížem přes již natažený provázek dalšímu hráči na proti sobě. Takto hra pokračuje až se všichni „zesíťují“ a stopne se čas. Hra se dá prodloužit ještě o opětovné "odsíťoání", které začíná u hráče, kde síťování skončilo.

Hru je možné pojmout i jako seznamovací - kdo chytí klubíčko představí se a hodí dále. Nebo se klubíčko přehazuje podle pokynů vedoucího. Určitě bude zábavnější pokud se zapojí i dospěláci.

Maximální počet hráčů je omezen délkou provázku, ale je možné vzít i více klubíček a provázek navazovat.
Alternativní pravidla
Miloš: No a pak nakonec abysme dětem ukázali o síle přátelství, tak pozveme dobrovolníka doprostřed. natažené provázky uvolníme a stále držíme a dobrovolník se na ně lehne a pak společnými silami napnutím provázků ho zvednem. A můžem pak navázat povídáním o tom, že když máme kamarády, na které se můžem spolehnout, tak se navzájem společnými silami můžem v nesnázích i podržet...apod...
Komentáře
Terka: kdyby tu byly i zdroje tak by to bylo fajn.....
omg: :plamenomet::asmd::neo::rpg::kulomet::jedi::jedi::-?:-D:10::tralala::motorovka::kladivko::bomba::grr::10::jupi::pis::break::kulomet::box::-D:srdce::idea::amen::asmd::slunicko::hophop::cool::ziv::cz::cz::cz::cz::cz::cz::cz::cz::cz:
Markéta: To je klasický sociogram. Zařazuje se třeba na konci kurzů, nebo dramatických lekcí, různých sezení a seminářů. Zasekla jsem se na tom a že se to dá hrát jako seznamka...Hmm, dobrý :-) Díky za nápad.
pajo: fajn hra:motorovka::bomba::kladivko::kulomet::box::rpg::sniper::neo::asmd::plamenomet::jedi::pirat::alien:
Anička: my sme to hráli jako přání na konci tábora...např. Kubo přeju Ti, aby se Ti dařilo v práci a aby si byl úspěšný atd...taky supr věc :)
Alča: My jsme jednou na táboře večer hráli tak, že kdo držel klubíčko, vybral si někoho, komu řekl něco pěkného ("např. Házím Pétě, protože mi dnes přinesla čaj. / Házím Mírovi, protože hraje tak pěkně na kytaru."), hodí klubíčko. :). Bylo to příjemný :)
zdenek: hej lidi tuhle hru doporučuji všem jako seznamovací, děcka se u toho zasmějí, řeknou jméno a co je baví a kolik jim je a hodí ho dalšímu(komu chtějí) opravdu skvělá hra na seznámení :) DOPORUČUJU !!