www.hranostaj.cz
Nikdo není dokonalý
72%6 hodnocení
Potřeby: fotoaparát s funkcí kamery, počítač (PC, notebook), pokud je to v možnostech tak i dataprojektor (pro lepší atmosféru) + reproduktory
Počet hráčů: od 20 do 100
Věk hráčů: Mladší dětiStarší dětiDospívající a dospělí
Délka hry: Do 111 minut
Náročnost přípravy: Náročná
Prostředí: Do místnosti
Charakter hry: Pro zasmáníDivadelní / dramatickáZážitková / inscenační
...aneb ani vedoucí není nejchytřejší
Autor nebo zdroj: Bedna - na tohle sem čučel pořád :)
Je to sice pro děcka, ale hlavně se vyblbnem my dospěláci. Soutěž se bude odehrávat přesně v duchu stejnojmenného zábavního pořadu, který běžel na televizi Prima s Jiříkem Krampolů. Důležité pomůcky jsou: fotoaparát s funkcí kamery, počítač (PC, notebook), pokud je to v možnostech tak i dataprojektor (pro lepší atmosféru) + reproduktory, dospěláci (ti budou dotazováni na různé nejzáludnější otázky), děcka (ta se budou střídat v rolích hostí Jirky Krampola jakožto soutěžící) a samozřejmě nějakého toho Jirku Krampola (dobrého a oblíbeného baviče na táboře nebo ve skupině). A hra může začít!
Dobře si rozmyslete otázky, které budete soutěžícím dávat a možná by bylo dobré, aby ne všichni odpověděli na naprosto jednoduché otázky správně. Udělejte z toho divadlo. Volte spíše zábavné než poučné otázky a stejně tak i dopovědi. Pravidla jsou stejná jako v televizní verzi. Nejprve hlavní bavič přečte soutěžícím otázku a soutěžící musejí typovat kolik asi padlo správných odpovědí (předem musí být jasně daný počet tázaných). Kdo je nejblíže získává pro své družstvo bod. Po každé otázce se mohou soutěžící vystřídat, aby si zahrál skutečně každý. Na konci soutěže se sečtou body a dál je to jasné – vítězný odd. získá „skleněný mozek“ nebo co já vim co si vymyslíte :)
Hra je trochu náročnější na přípravu. Oběhat všechny dospěláky, položit jim jednotlivé otázky pak videa z foťáku postahovat a upravit, aby šli otázky tak jak mají je pakárna, ale výsledek stojí za to. Jestli jste aspoň trochu herci uděláte z toho zábavu na celej večer. Váš Žába
Alternativní pravidla
Žába: Navrhuji do tázaných zahrnout i děti. Udělat to třeba půl napůl, ale pak je jasné, že následné soutěže se smějí zúčastnit už jen jako diváci.

Předchozí variantu sme zkusili letos na táboře a my dospěláci jsme se docela nablbli a děckám se to líbilo, ale možná když uvidí své kamarády vrstevníky odpovídat je bude bavit ještě víc.