www.hranostaj.cz
Korfball
77%11 hodnocení
Potřeby: koš, kůl, míč, kruh
Počet hráčů: od 8
Věk hráčů: Starší dětiDospívající a dospělí
Délka hry: Do 34 minut
Náročnost přípravy: Středně dlouhá
Prostředí: Na venNa hřiště
Charakter hry: PohybováSportovní
Aneb košíková na jeden koš.
Autor nebo zdroj: Hráli jsme na táboře \\
Území: - hraje se v kruhu ohraničeném nejlíp třeba lanem, o průměru 5-6 m. Uprostřed kruhu je zaražen vysoký kůl (cca 3 - 3,5 m) na jehož vrcholku je připevněn \\\"koš\\\" - nám se osvědčil plastový kbelík bez dna - tak, aby jím šel prohodit míč (obyčejný třeba volejbalový).

Hra - Hrají dva týmy. Jejich úkolem je dostat míč do koše :-). Má to ale samozřejmě pár háčků ;-). Hráči si mohou normálně nahrávat, aby mohl někdo vůbec vystřelit na koš, musí mu být nahráno (tj. že chytí nahrávku od spoluhráče) z vnějšku kruhu. S míčem se samozřejmě nesmí běhat, jakmile míč chytnete, musíte házet/nahrávat. Jakmile hráč drží míč, nesmí mu ho nikdo násilím vzít, jediný způsob je ten, že ho soupeř chytne v letu nebo si doběhne pro zatoulaný míč.
Pokudže stojí hráč v poli a má nahráno, může střílet na koš. Soupeři zde ovšem nejsou úplně bezmocní - mají možnost hod zblokovat, a to tím způsobem, že stojí mezi hráčem s míčem a košem (nejdále 1 metr od hráče), a mají přímo proti němu napřaženou ruku - v tom případě nesmí hráč hodit na koš, ale může jenom nahrávat - jde tu tedy hlavně o to, jak rychle si umí hráči mezi sebou nahrávat.
Zápas se hraje na dva poločasy, vítězí mužstvo s větším počtem vhozených košů.

Aby hra měla spád a nebylo to moc maso, měl by mít tým 4-7 hráčů.
Komentáře
melounmeloun: to Tufy - takhle - my na táboře jsme tomu říkali korfbal, tak jsem to tak pojmenoval i tady ;-) Je to uzpůsobeno táborovým podmínkám, já sám o Korfbalu oficiálním nic nevím...

Edit - kouknul jsem na pravidla - úplně odlišné to není - tohle je holt pro 4na4, takže je pro větší spád hry menší hřiště bez rozlišení stran. Pořád tam zůstává podoba koše, to že je to hra bezkontaktní, a střílení na koš kdy střelec nesmí být blokován... A na klučičím táboře prostě málokdy seženeš 8 holek - ve chvíli kdy by tam 8 holek bylo, by asi nikdo neměl na Korfbal moc myšlénky ;-)

Ale díky za připomínku, aspoň už vím jak Korfbal vypadá oficiálně 8-)
tufy: Jelikož hraji korfbal, tak mě tahle hra nedává smysl a nemá to nic společného s korfbalem.
melounmeloun: Pochvala potěší. ;-) My jsme měli Korfbal jako táborovou hru, takže jsme ho hráli docela hodně deset dní v kuse. Od té doby jsem ho nehrál - v normálních skautských podmínkách je bohužel docela složité připravit "koš" :-(
lena66: Jelikož jsem hráčka a hlavně trenérka korfbalu, jsem :):-D, člověka to potěší, když si hrají na korfbal. Jen hrajte:papa::hophop::cool: