www.hranostaj.cz
Hudební pexeso
75%4 hodnocení
Potřeby: pexesové kartičky (ale každá jiná - klidně i z různých pexes), krátké nahrávky známých melodií, počítač nebo magneťák (popřípadě mp3 s reproduktory)
Počet hráčů: od 2 do 8
Věk hráčů: Starší dětiDospívající a dospělí
Délka hry: Do 111 minut
Náročnost přípravy: Středně dlouhá
Prostředí: Do místnosti
Charakter hry: Na inteligenci / paměťHra pro učení či vzdělávání
Trochu divné pexeso, kdy si nemusíte pamatovat obrázky, ale známé melodie...
Ke hře je potřeba jeden organizátor, který nehraje, ale pouští hráčům nahrávky. Organizátor má tabulku (snadno vyrobitelnou v Excelu), kde jsou jednotlivým souřadnicím (odpovídajícím umístění obrázku) přiřazené čísla nahrávek - stejně jako při normálním pexesu je tam každá nahrávka dvakrát. Pro snazší orientaci si může souřadnice napsat i ke kartičkám na stole.

Vlastní hra

Na stůl poskládáme pexeso obrázky nahoru. Každý obrázek by měl být jiný! Nepůjde o obrázky, ale o melodie k nim přiřazené. Hráč ukáže na obrázek a organizátor mu přehraje nahrávku příslušící k dané souřadnici. Jako při pexesu hráči hledají dvojice. Když někdo najde dvojici, hraje ještě jednou...

Samozřejmě by to šlo udělat také s populárními melodiemi nebo třeba se zpěvy ptáků.
Komentáře
Solifuga: Tak nakonec se zadařilo, můžete si stáhnout ukázky klasických melodií. Pokud byste to ale chtěli hrát s dětmi, volila bych něco jednoduššího.
Solifuga: Jo já se snažila to sem nahrát, ale nějak mi to nešlo. Možná to bylo moc velké. No zkusím to ještě... díky za komentář.
Herr Flick: Možná by bylo dobré, kdyby zde byla k dispozici hotová tabulka a soubor s nahrávkami (třeba v raru)...