www.hranostaj.cz
Slepé město
58%4 hodnocení
Potřeby: šátky, horolezacká lana a potřeby včetně přileb, záchranné prostředky při plavání (plovací vesty, záchranný kruh, házečka, člun), zápalky, kotlíky, čaj, cukr
Počet hráčů: od 10 do 40
Věk hráčů: Dospívající a dospělí
Délka hry: Delší
Náročnost přípravy: Středně dlouhá
Prostředí: Do terénuDo vody
Charakter hry: PohybováS násilnými prvkyZážitková / inscenační
Zážitková fyzicky i psychicky náročná hra. Méňě početné tými překonávají náročné terénní překážky, ale v každém týmu pouze 2 hráči vidí.
Autor nebo zdroj: Zlatý fond her 1 - vydání 1990
Libreto: Na ostrově Vondon došlo k přírodní katastrofě a hrstka obyvatel, která přežila, ztratila zrak. Jedinému zdějšímu městu teď hrozí záplavy je nejvyšší čas opustit údolí a hledat záchranu v horách. Ze sousedního ostrovku sem právě dorazila pomocná expedice, ale je málo početná.

Realizace hry: Rozdělte účastníky do stejně početných skupinek, například po šesti. Dva hráči si ponechají oči volné (patří k pomocné expedici), ostatním zavážou oči šátkem tak, aby byli dokonale oslepeni. Vidoucí průvodci mají svůj tým převést terénem přes všechny překážky a dohlédnout, aby se nikomu nic nestalo. Cestou z ohroženého města plní hráči tyto úkoly:
1. Uvaří na stanoveném místě čaj.
2. Projdou skalnatým územím.
3. Traverzuji po lanovém visutém mostě přes potok či říčku.
4. Slaňují z pětimetrového prudkého svahu
5. Vyšplhají na šikmou skalní stěnu (musí být při tom jištěni)
6. Skočí do vody ze třímetrové výšky (pod břehem nesmí být žádné překážky, hloubka nejméně 3 m)
Zvítězí každé družstvo, jehož všichni příslušníci bezpečně zdolali všechny překážky.
Komentáře
Sameka: pro Davida a Terezku: 1/Ano, viděl sem \"šíleného\" organizátora který skutečně poslal slepé lidi po laně v pětimetrové výšce bez jištění....Jenže ti lidi mají zavázané oči, takže stačí navodit iluzi , že to je vysoko (mít oně strach a nadávat trošku na toho kdo to tak šíleně vymyslel, ale že oni to určitě zvládnou...jen se nesmí za žádných okolností pustit lana) a oni si skutečně budou myslet že jsme šílení a fakt je to lano pět metrú nad vodou (pozor, krokodýli nám asi neuvěří :-)
2/úkoly si múžeš přece vymyslet jiné, podstatné je aby si vyzkoušeli plnit i běžné lehké úkoly poslepu a snažili se spolupracovat...a né že jim ten co vidí sám nasbírá dřevo, zapály oheň a zjistí že už má voda 100 stupňú.....nech sami příjdou na to jak se pohybovat v terénu za tím človékem co vidí a odkazovat jeden druhému pozor jáma, větev..nech cíti nohama kde je chodník, kde tráva a kde kopřivi :) Samorejmě že ten co vidí (organizátor) nemusí hned do džungle, stačí když je povede dva metry od normálního chodníku....pújde snimi pod mostem a bude tvrdit že to je jeskyňe...že je (organizátor) dovede někam kde budou nějaké vhodné větve na oheň a že to místo bude nehořlavé
A nezapomeňte že tak jako první pusa bude první pusou už nadosmrti, tak i tato hra má své opravdové kouzlo jen poprvé...potom to bude už jen opakování...tak to nepokazte (je málo her pro velký lidi)
TRALALA: DRSNÝ!:tralala::tralala::tralala::tralala::tralala::tralala::tralala::tralala::tralala::tralala::tralala::tralala::tralala::tralala::tralala::tralala::tralala::tralala::tralala::tralala::tralala::tralala::tralala::tralala::tralala::tralala::tralala::tralala::tralala::tralala::tralala::tralala::tralala::tralala::tralala::tralala::tralala::tralala::tralala::tralala::tralala::tralala::tralala::tralala::tralala::tralala::tralala::tralala::tralala::tralala:
Janča: No, asi tak...asi máte dost šílené tábory :D!!
Ondraszek: taky je třeba se podívat, z jakého zdroje to je - Zlatý fond her - tedy jedná se o hru převážně pro dospělé.
Tereza: nápad dobrý, ale úkoly jsou docela drastické :-)
David: No, z pravidel, se mi zdá, že kdo přežije vyhrává:)