www.hranostaj.cz
Lovec perel
74%11 hodnocení
Potřeby: 2 x lavór, skleněné kuličky (nebo mince apod.), písek + bahýnko + kamínky, stopky, voda
Počet hráčů: od 5 do 25
Věk hráčů: Mladší dětiStarší dětiDospívající a dospělí
Délka hry: Neurčitelná
Náročnost přípravy: Snadná
Prostředí: Do místnostiNa ven
Charakter hry: PohybováPro zasmání
...na jeden nádech!
Autor nebo zdroj: Jednou jsem si tak prděl do vany a...
Na hru jsou potřeba dva lavóry. Jeden je naplněný čistou vodou (pro potopení hlavy) a druhý je naplněný na dně pískem s kamínky (vrstva asi 10cm), a dolitý vodou (asi do 4/5 svého objemu). Do písku se zahrabe určitý počet skleněných kuliček, které budou představovat perly.
Soutěžící oddíl se shromáždí na startovní čáru, to jest asi 5 m od lavórů. Lavóry jsou postavené těsně vedle sebe. První hráč vybíhá na signál, doběhne k lavórům, nadechne se a potopí hlavu, zároveň začne rukama z druhého lavóru lovit perly. Vylovené perly pokládá mimo lavór. Lovit může jen do doby než se znovu nadechne. Tím končí a je štafetově střídán dalším z družiny. Když doběhne poslední hráč z družiny, stopne se čas a spočítají se perly. Vyhrává družina s největším počtem perel. Čas se měří jen na oko, aby se děcka neflákala a byla trochu akce.
Komentáře
Žanda: Hráli sme to ve víc vymakaným prostředí na ozdravným pobytu v bazéně. Měli jsme plastový míčky ve kterých byly dírky aby se míčky potopily. ty byli za jeden bod. a koule za víc bodů byly koule na petanque. Bazén měl svažité dno, takže těké koule se zkutáleli dolů, plastové plavali na hladině a také byli potopené ale nejvíce na mělčině taklže zdatní plavci se potápěli do hlubin malý plavci byli u břehu a také pomáhali. Bylo to velice zábavné, ale také únavné.
kometa: jako myslíš mouku na spodu lavoru ? nebo mouku bez vody ? :)
bardot: Lepší je to s moukou :)