www.hranostaj.cz
ČÁP ZTRATIL ČEPIČKU
73%11 hodnocení
Potřeby: Žádné
Počet hráčů: od 5 do 12
Věk hráčů: Mladší děti
Délka hry: Do 12 minut
Náročnost přípravy: Bez přípravy
Prostředí: Do místnostiNa ven
Charakter hry: PohybováHoničkaHra pro učení či vzdělávání
Kdo najde první danou barvu?
Autor nebo zdroj: Vlastní zkušenost
Hra je pro úplně malé děti.
Na začátku hry se určí jeden hráč, který představuje čápa a jeho úkolem je chytat děti. Vedoucí i děti říkají říkanku a klapou při tom nataženýma rukama před sebou (představují zobák čápa). Říkanka zní takto: "Čáp ztratil čepičku, mela barvu barvičku ...". Na místo doplněných teček vedoucí řekne nějakou barvu, např. žlutou. Úkolem dětí je co nejrychleji tuhle barvu najít a dotknout se jí (stačí jedním prstem). Nesmí se jí však dotknout sami na sobě. Jakmile se barvy dotknou, jsou v bezpečí před čápem. Dokud se však barvy nedrží, může je čáp chytit. Koho chytne jako první, vystřídá si s ním místo s stává se čápem pro další kolo.
Alternativní pravidla
Brizka: Hra je zábavná i pro větší děti , pokud máte dobrý terén:)
Komentáře
LoudaLouda: :D :D :D
antiJana: pls jana: how about a nice cup of SHUT THE FUCK UP?!?!?! :-PB-):srdce::srdce::srdce::srdce::schizo::schizo::srdce::motorovka::plamenomet::asmd:
Jana: Jako malé děti jsme tuhle hru hráli v ulici, bylo to bezvadné, spousta pohybu a napětí, jestli honem najdem tu aktuální barvu. Když řekl někdo zlatou, nejdřív jsme nevěděli, ale pak jsme zjistili, že vlastně zipy jsou "zlaté", to ještě bývaly kovové. :-) Takže díky za tuhle hru tady.:cosi::jupi::break::hura: