www.hranostaj.cz
Roztrácený Atlas
67%2 hodnocení
Potřeby: 16x čtrvtka A4, vodovky, 2xsložka
Počet hráčů: od 2 do 2
Věk hráčů: Mladší dětiStarší dětiDospívající a dospělí
Délka hry: Neurčitelná
Náročnost přípravy: Snadná
Prostředí: Na ven
Charakter hry: PohybováNa inteligenci / paměťNa postřeh / šikovnost
Hledej popisy, pamatuj si je a slož deník zpátky.
Příprava: Na 8 čtrtek nakreslíme různé květiny. Na dalších 8 čtrvtek nim napíšeme popis. Např.: ,,Tato květina má modré okvětní lístky. Má jich šest. Má dlouhý stonek a na něm malé lístky ve tvaru srdce. Tato květina nese název Pomněnka srdcová (názvy vymýšlejte podle rostlinám podobným té co jste nakreslili),,
Průběh hry: Na různých místech (jako za stromy, na židlích, na stěnách, u schodů atd.) jsou schované vámi připravené popisy květin. Děti dostanou 2 složky s obrázky květin. To je atlas, jemuž vylétli stránky. Na povel se děti rozběhnou a hledají popisky. Když ho najdou přiřadí ho k rostlině ve svém atlase. (Pozor: každý hráč má jiné rostliny, proto je třeba dohlédnout, aby si soupeři nekradli listy!) Když má hráč atlas již se všemi listy, běží do cíle. Pokud má listy v pořádku, vyhrál.


Dvě malé rady pro zlechčení:
1. Pokud tuto hru hrají menší děti, jedobré jim hledání zjednodušit symboly. (Např.: hošíček má modré autíčko, Holčička růžovou kytičku) Tudíž děti si nebudou moc tolik plést strany.
2. V případě, že budete mít květiny dost podobné, neděljte je z 16. A4, ale z 8 A3 a roztřihnoud je např. se zuby, s vlnkami atd.