www.hranostaj.cz
Detektivové
78%16 hodnocení
Potřeby: Papíry, fotky nebo obrázky lidí, nějaké věci jako stopy
Počet hráčů: od 1 do 10
Věk hráčů: Mladší dětiStarší dětiDospívající a dospělí
Délka hry: Neurčitelná
Náročnost přípravy: Středně dlouhá
Prostředí: Nezávislé na prostředí
Charakter hry: Na inteligenci / paměťNa postřeh / šikovnost
Hra s vyšetřováním zločinu.
Před hrou:
Fotky nebo obrázky lidí nalepíme na čtvrtku (to budou podezřelí). Na další papíry napíšeme nějaké základní informace o podezřelých (jméno, práci, záliby, oblíbené zvíře,atd.). Nyní musíme vymyslet zločin. Malým dětem třeba krádež lízátka, starším můžete dát krádež obrazu či šperku a liden nad 15 (pokud je k tomu donutíte) vraždu starosty nebo něco jiného. Podle zločinu seženeme či vyrobíme stopy (zbaně, adresáře, kusy látky a mnohé jiné). Vyznačíme také policejní stanici.
Průběh hry:
Detektivové (děti) dostanou obrázky a informace k podezřelým. Potom se rozběhnou na místo činu a hledají stopy. Ty by měli přiřazovat podezřelým a tím je vyřazovat. Nakonec určí zločince a pokud budou mít pravdu, vyhrávají. Za to by mohli dostat nějakou odměnu.
Tipy:
1. Můžete zkusit dát víc kol a měřit jim za jak dlouho to uhodnou a kdo bude mít úkol nejrychleji splněný vyhrál.
2. Pokud budou mezi sebou soutěžit, dávejte jim za špatný tip penalizace.
3. Můžete také zkusit, že nebudou obrázky podezřelých, ale skuteční lidé. Ti se domluví kdo bude zločinec a dají si nějakou verzi příběhu.
4. Můžeme přidat kartičky s výpověďmi na nějaké (předem dané) otázky.

Ukázka případu:
Čaroděj, který střeží hrad pohádek, se stará o váhy, které vyrovnávají dobro a zlo v pohádkách. Jenže někdo ukradl závaží dobra a všechny pohádky končí špatně! Podezřelí jsou vlk z Červené Karkulky, ježibaba z perníkové chaloupky, jezinky ze Smolíčka, liška z Budulínka, zlá sudička z Růženky, zlá sestra Holena z 12 měsíčkům a jiné postavy (ty si můžete domyslet). Na místo činu by mohlo hodně detektivům pomoc kakao, které se používá na výrobu perníku. Kdo je asi zloděj?!
Alternativní pravidla
Denisa: Případ - Trautemberk zase provedl nějakou lumpárnu v Krakonošově revíru, Krakonoš se o jeho neplechách většinou dovídá od "Sojky práskačky" jenže tu někdo polapil a zavřel si jí doma do své soukromé voliéry a aby toho nebylo málo, ještě když Krakonoš odpočíval ve stínu na púaloučku, někdo mu ukradl dalekohled,kterým si Trautemberka pravidelně kontroluje, zda zas něco někde netropí. Jak se teď Krakonoš doví co zas Trautemberk kuje za pikle??? Pomozte najít zloděje, který mu sojku s dalekohledem štípnul.
Podezřelý jsou: Hurvínek, Rákosníček, Vochomůrka, Spiderman, Cipísek, Zvonilka, taťka Šmoula
Indicie jsou: kousek kůže,plyšový netopír,
Komentáře
Fox: je to super, krásná hra:):):):):-):-):-):-):10:
drak: !!!krása!!!:-)
alenak: j to dala hrat mldsim bratrancum a sourozencum ! podezreli byli animovany postavicky jako tom a jerry, smoulove, mickey mouse ... a tak dale a byla to svanda
Lenka: Kdo už jste to hráli, nenapsali byste konkrétní příklad jednoho či dvou takových zločinů? Díky...
sob: je to dobrá hra! líbí se mi!!!!!!!