www.hranostaj.cz
Co víme o těch druhých?!
42%4 hodnocení
Potřeby: tužka a papír
Počet hráčů: od 10 do 100
Věk hráčů: Mladší dětiStarší dětiDospívající a dospělí
Délka hry: Neurčitelná
Náročnost přípravy: Bez přípravy
Prostředí: Na ven
Charakter hry: Pro zasmáníSlovníSeznamovací
nemá podtitul
Autor nebo zdroj: bylo třeba vymyslet večerní program...
Pokud máte na táboře oddíly, pro hru se budou hodit. Hru je dobré hrát na začátku tábora, kdy se děcka ještě tak dobře neznají.

Z každého odd. půjde jeden člen na startovní čáru (vystřídají se všichni). Na signál tito vybraní vybíhají. Oddíl jehož člen proběhne jako první určenou trasu, pokládá otázky.
Všichni, kteří běželi se postaví před oddíly do jedné lajny vedle sebe. Vítězný odd. pokládá otázky všem naráz, ale pouze takové otázky na které lze odpovědět ano/ne. Odpověď "ano" znamená krok vpřed, odpověď "ne" hráč stojí a dalších otázek se již nezúčastňuje. Pokládají se pouze otázky týkající se zájmů, koníčků, oblíbených a neoblíbených věcí nebo takové jaké si určíte, př.: "Máte rádi bramborové knedlíky?" nebo "Máš sourozence?", "Jezdíš rád na kole?" apod.. Nesmí však být ani příliš obecné jako např.: "Jsi z ČR?" apod. Hráči také nesmí podvádět. Mohou to být třeba i otázky na tělo :)
Za každého hráče, který vystoupí krok dopředu má družstvo pokládající otázky bod. Kolo končí ve chvíli, kdy se po položené otázce nikdo nehne z řady o krok vpřed. Pak začíná další kolo s novou sadou hráčů.