www.hranostaj.cz
Psí šipkovaná
58%4 hodnocení
Potřeby: křídy, papírky s psími symboly, lístečky se psími úkoly, misku, kousek buchty, malou PET lahev s vodou
Počet hráčů: od 1 do 6
Věk hráčů: Mladší děti
Délka hry: Neurčitelná
Náročnost přípravy: Snadná
Prostředí: Na venNa cestu
Charakter hry: PohybováPro zasmáníChodička / strategickáDivadelní / dramatická
šipkovaná po psím způsobu
Autor nebo zdroj: moje hlava
Tuto alternativu klasické šipkované jsem vymyslela pro svoji osmiletou sestru. Na 2 papírky (1 pro sebe, 1 pro ni) jsem nakrelila jednoduché psí symboly (např. kost, misku, psí hlavu) a nějak jsem je nazvala (NAJEZ SE JAKO PES, NAPIJ SE JAKO PES, CHOVEJ SE JAKO PES). Řekla jsem sestře, aby si připravila misku, kousek buchty a malou lahev s vodou a po půlhodině aby vyšla na trasu.
Chodila po šipkách klasických a dvojitých (2 šipky těsně za sebou = spěchej!). Cestu jsem značila jak křídou, tak přírodním materiálem. Místo obvyklých obálek jsem však křídou kreslila ty psí symboly. Vždy, když sestra nějaký objevila, musela prohledat nejbližší okolí, aby tam nalezla schovaný lísteček s úkolem, jenž musela splnit po psím způsobu. A nyní již komplet všech značek, názvů a úkolů:

kost: NAJEZ SE JAKO PES - stálo tam, aby svou buchtu uložila do misky, položila ji na zem a bez pomoci rukou, jimiž se opírala o zem, ji jako pes snědla jen ústy

miska: NAPIJ SE JAKO PES - do misky nalila vodu z láhve a bez pomoci rukou ji pěkně vypila

psí hlava: CHOVEJ SE JAKO PES - vymyslela psí scénku

mikrofon: ZPÍVEJ JAKO PES - zapsala co nejvíce písní o psovi / psech a v cíli je zapěla

psí hlava s dvěma šipkami: BĚHEJ JAKO PES - běžela po čtyřech trávou až ke stromu)

psí hlava se skákající šipkou: SKÁKEJ JAKO PES - přeskočila 20krát igelit

plavající pes - PLAVEJ JAKO PES - měla plavat čubičku

psí hlava s otazníkem místo pusy a nosu - ODPOVĚZ JAKO PES - musela si vymyslet a zapsat své psí jméno, jestli má psího manžela, jaké je číslo její boudy a jak se ta bouda jmenuje (její bouda se jmenovala Packa)

psí hlava s dvěma šipkami a klacíkem - PŘINES JAKO PES - doběhla k závoře pro klacík a vrátila se s ním zpět

zlomená a ovázaná psí tlapa - KULHEJ JAKO PES - Je mi líto, ale spadla jsi do jámy a zlomila sis nohu. Tvůj páníček tě zachránil a nožku ti ovázal. Ty teď němůžeš pořádně chodit a kulháš. Jdi na zem, jako kdybys běžela po čtyřech, ale pravou nohu nebudeš mít na zemi, ale ve vzduchu. Běž takto až na konec této travnaté cesty.

Úkoly jsem vám nenapsala, jak šly přesně za sebou, podle situace si je očíslujte sami. Tak mnoho zábavy při psí šipkované! Pokud byste to hráli s více dětmi, je však důležité mít více misek a buchet kvůli hygieně!