www.hranostaj.cz
Princové a princezny
61%12 hodnocení
Počet hráčů: od 5
Věk hráčů: Mladší dětiStarší dětiDospívající a dospělí
Délka hry: Do 12 minut
Náročnost přípravy: Bez přípravy
Prostředí: Nezávislé na prostředíDo místnostiK ohni či posezení
Charakter hry: Pro zasmáníDivadelní / dramatická
Jsi-li princ, najdi si svoji princeznu a poklekni před ní. Pokud se spleteš dostaneš facku :-)
Autor nebo zdroj: Modrá kniha
Stejně početná družstva kluků a holek. Nejprve odejdou kluci a holky si je rozeberou. Potom kluci po jednom přicházejí a hádají, která dívka si je vyvolila. Před vybranou princeznou pokleknou a ukloní se. Pokud se trefili, pak je princezna pohlaní po hlavě. V opačném případě dostanou od princezny facku. Hádá se tak dlouho, dokud princ nenajde svou princeznu. Až ji najde odstoupí bokem a jde hádat další princ. Princezny zůstávají stále v řadě. Hra se pak opakuje s tím, že hádají princezny. Ty pak dostávají plácnutí přes zadek.
Alternativní pravidla
Andrea: Pod názvem Páni a dámy to hrajeme v oddílu už léta. Dámy si rozeberou pány, ti si utrhnou kytičku a postupně poklekávají před dámami a žádají je o ruku. Pokud to není ta pravá odmítne pána nějakým zvlášť komickým způsobem. Pokud pán osloví tu pravou, řekne mu dáma své ano a jdou stranou. Dvojice, která zůstává poslední pak musí proběhnout bránou, kterou vytvoří ostatní a samozřejmě jim při tom běhu švihnou poplácání! Myslím si, že je to typická hra pro holky ve věku od světlušek pro mladší skautky, minimálně ty naše to fakticky milují až je to občas otravné!
Komentáře
avelínaavelína: ale taky by se to dalo hrat treba jen s holkama, ono to je jedno ne?
ja: aha
Hm...: To mi teda přijde jako docela divná hra...:nene:
Klárushka: No teda to je taková super hra :D
Šedý medvěd: Jsem z jiného dětského združení,ale tato hra měla u nás úspěch.Děkujeme.
Zmrzulííí: Tjn :DDD ,ale zní to docela zajímavě!!!!!!!!!
hapanka22: twl zní to dobře ale nehrála bych ani s vlčaty ani se skauty myslím že by to pochopili špatně a možná by se i hoooooooooooooodně styděli