www.hranostaj.cz
Boj o poklad / nasávaná
79%23 hodnocení
Potřeby: Brčka, papírky, miska
Počet hráčů: od 2 do 20
Věk hráčů: Mladší dětiStarší dětiDospívající a dospělí
Délka hry: Do 34 minut
Náročnost přípravy: Bez přípravy
Prostředí: Do místnostiNa ven
Charakter hry: PohybováPro zasmání
Máte dostatek dechu, abyste získali poklad?
Hráči se rozdělí do týmů. Po zemi se rozmísti papírky různých barev a zvolí se hodnoty (např. zelený - 5 bodů, červený - 4 body, atd.)

Každý hráč dostane brčko a každý tým jednu misku. Časový limit je třeba 15-20 minut. Až se řekne teď, hráči se rozeběhnou, nasají papírek pomocí brčka a běží ke své misce. Pokud jim papírek spadne, tak ho můžou znovu nasát. Potom se sečtou body a který tým bude mít víc, vyhrál.
Alternativní pravidla
Luci1x: Místo nasávání papírku jsme je foukali před sebou - dvojice dětí jedno dítě vyběhlo a dofoukalo kuličku do cíle a pak se vystřídaly - taková štafeta .o) byla to sranda.
Shely: Místo barevných papírků jsme používali lentilky. Jsou menší, takže jdou hůře najít a těžší, takže potřebujete víc nasát vzduch. Výhodou je také jejich tvar.
Komentáře
Jola: Zítra vyzkoušíme, je to dobrý nápad.
Dája: Tuto hru znám, my to hráli jako na včelky, misky byly úly a barevné papírky nektar s různým počtem bodů. Mezi nektarem jsou i černé papírky - ty značí jakýsi virus a jsou za mínus 5 bodů. Pochopitelně je nikdo nesbírá, ale až do té doby než soupeřící včelky napadne škodit jinému úlu a černé papírky jim tam začnou schválně dávat. (I toto je na hře zajímavé, počkat si koho jako prvního to napadne :-) Vznikají pak různé strategie hry,stráže úlu atp.Barevné papírky je opravdu třeba nastříhat na menší části. My většinou děláme čtverečky 5x5cm. Hraji to s malými dětmi i dospěláky, super, vždy je legrace...
Luci1x: Místo nasávání papírku jsme je foukali před sebou - dvojice dětí jedno dítě vyběhlo a dofoukalo kuličku do cíle a pak se vystřídaly - taková štafeta .o) byla to sranda.
Luci1x: Dala jsem tam barevné papíry ale byly dost těžké na nasání takže bud menší kusy a nebo lehčí papír. - jak jsme to hraly dám do alternativních.
anonym: Jak vidím a čtu je to asi super hra pro malé děti, a tu potřebuju.anonym.
Mája: Tahle hra je skvělá pro malé i velké (my jí hráli na gymplu s lentilkami v 19 a taky jsme se pobavili).. Ještě jsme to měli ztížené, že lentilky se musely položit na papír a když se odkutálely, musely se posunout... Je to těžší a větší sranda ;)
Hanička: Hráli jsme na ve dvou družstvech štafetou, dětem se to moc líbilo, můžu jen doporučit. :)
vladko42: s lentilkami je to celkom sranda, hru mozno obzvlastnit stafetovym sposobom - deti si musia lentilku podat bez spadnutia.

TIP: odporucam hrat so slamkami s kolienkom, v pripade ze to detom prilis nejde, dovolit im (ukazat) ze ked si daju slamku do ust dlhou castou a kratku zahnu dohora, ide to lahsie.
melounmeloun: Super hra, hráli jsme na čekatelkách s lentilkami - ty se špatně nasávají ;-)
kiwi: super hra k popukání
zuzka: Hra je fajn. Děti bavila a můžu jen doporučit.