www.hranostaj.cz
Popeláři
73%10 hodnocení
Počet hráčů: od 10 do 20
Věk hráčů: Mladší dětiStarší dětiDospívající a dospělí
Délka hry: Do 12 minut
Náročnost přípravy: Bez přípravy
Prostředí: Do místnosti
Charakter hry: PohybováPro zasmáníDivadelní / dramatická
napodobuj a hádej
Vybere se několik dobrovolníku (ideálně 5). Ti se pak pošlou za dveře, kde vyčkají, dokud je po jednom nezavolají dovnitř.

Ostatní v místnosti se domluví, co budou hráči za dveřmi předvádět. Až se tak stane, pozve se do místnosti první z hráčů (A) za dveřmi a sdělí se mu, co bude předvádět. Ten má pak nějakou dobu na to, aby si rozmyslel, jak bude zvolené téma předvádět a pozve se do místnosti jeden z těch, co zůstali za dveřmi (B). A pak pantomimou ukáže béčku téma. Nesmí mu ale říct, co předvádí, ani když skončí. A se pak posadí a to samé pak dělá B s C atd. Nakonec se postupně od posledního do druhého ptáme, co si myslí, že předváděli a nakonec jim A prozradí, co předváděli.

Můžete zadávat obyčejné činnosti, jako například: 'Předveď, jak se odváží popelnice.' nebo také třeba věci, které člověk jen tak nedělá: vybuchující sopku, pstruha v potoce, semafor atd. Mám zkušenosti, že je lepší zadávat takové činnosti, které jen tak nedělají. B až poslední pak netuší, co vlastně předvádějí a často pantomimu spletou a pro přihlížející je to mnohem větší zábava.
Alternativní pravidla
1: hrajeme, jakp zavod mezi tymy - 2 tymy stoji v zastupu, tak aby nikdo neviděl na vedoucího. Ten poté řekne hráčům na začátku, co mají předvést, ti to ukážou dalšímu, až to doputuje na začátek, kde se poslední hrč snaží uhodnout, co bylo na začátku. Pokud zvládne, tak se posune řada o jednoho
Komentáře
kaja: tak to jsou bez smyslu pro humor...
kájinkakájinka: :jedi:
Nanana: Hrali sme neco podobneho a decka to moc nebavilo ;)