www.hranostaj.cz
HONIČKA SEMAFOR
61%6 hodnocení
Počet hráčů: od 3
Věk hráčů: Mladší dětiStarší dětiDospívající a dospělí
Délka hry: Do 12 minut
Náročnost přípravy: Bez přípravy
Prostředí: Na venDo terénuNa hřiště
Charakter hry: PohybováHonička
honička, při které se použíjí barvy na semaforu pro zpestření, ať to není jenom obyčejná "hoňka"
Vybere se jeden honič. Ten pak chytá ostatní(může si vyhlédnout \"oběť\" předem). Hraje se na určeném menším rovném travnatém plácku. Vedoucí dohlíží a dává pokyny. Když by se měly děcka zastavit tleskne a zavolá: Červená! A všichni musí na místě zastavit. Po chvíli zavolá: Oranžová! Hráči se připraví s tím, že honění si vyberou směr, kterým poběží a honič si případně vybere novou oběť. Pak vedoucí tleskne a zároveň zavolá: Zelená! A hráči se znovu rozprchnou. Hráli jsme to s děckama 1. - 5.třída, bylo jich 12 a dobře se bavily.
Alternativy:
jen pro zdatnější: hrát na nerovném terénu (dolíky, ve svahu...), na větším prostranství, anebo případně i mezi stromy
pro více hráčů - mít 2 a více honičů
Komentáře
Pirát: Hráli jsme ji na čekatelkách. Děti u nás v oddíle (vlčata a světlušky) pochopily pravidla rychleji než lidi na kurzu.:iq: Masakr:motorovka:
palo: celkom dobre:):-(%-):-D:-?:-PB-)8-);-):grr::schizo::srdce::cert::idea::wow::ziv::cz::cool::haha::iq::vanoce::papa::hudba::tabacek::pivko::alien::nene::pirat::pozor::megafon::jojo::amen::pc::slunicko::hophop::break::jupi::pis::cosi::hura::10::tralala::motorovka::bomba::kladivko::kulomet::jedi::rpg::sniper::neo::asmd::plamenomet::kladivko::kulomet::box: