www.hranostaj.cz
Mouchy
73%10 hodnocení
Potřeby: papírky, tužky, fáborky, misky, lano, stříkací pistolky, plácačky
Počet hráčů: od 20 do 100
Věk hráčů: Mladší dětiStarší dětiDospívající a dospělí
Délka hry: Neurčitelná
Náročnost přípravy: Snadná
Prostředí: Na venDo terénu
Charakter hry: PohybováPro zasmáníHoničkaS násilnými prvky
Děti jsou mouchy a dospělí...
Autor nebo zdroj: Děti mě otravovaly tak dlouho až...
Děti jsou mouchy, těch je vždycky víc a jsou otravný :). Dospěláci si mohou určit, na výběr je: biolit (stříkací pistolka), mucholapka (lano - nesou dva vedoucí, každý za jeden konec), plácačka (plácačka - prostí pobíječi much, tzv. FlyBoys and Flygirls :))... znáte-li další možnosti vybíjení můžete si to zpestřit - dejte vědět.

Ve vyznačené terénu (tábor + přilehlé okolí) rozmístíme to co mouchám chutná, a na co budou klást vajíčka (papírky se svým jménem). Potravu (misky na papírky) můžeme nechat jen tak volně nebo částečně ukrýt a pro zpestření ještě třeba pojmenovat (howna, hnijící ovoce, mršiny, nohy hlavního vedoucího po dvoudenním pochodu, atd.). Potravou může být i sám vedoucí.

Mouchy se na signál začnou pohybovat prostorem a klást vajíčka na svou potravu. Každá moucha může nést pouze jedno vajíčko. Jeli moucha zasažena nebo chycena na mucholapku - ztrácí jednu nožičku (papírek se životem nebo přivázaný fáborek) a případně i vajíčko. Mouchy mají šest nohou a tedy šest životů. Moucha bez nožiček vypadává ze hry. Vajíčka se rozdávají jen na jednom místě, kde vše organizuje vedoucí (rozdává papírky).

Hra je časově omezena. Vyhrává moucha, která nakladla nejvíce vajíček.
Komentáře
vodníkvodník: Pěkná hra.