www.hranostaj.cz
Dveře
74%14 hodnocení
Počet hráčů: od 8 do 99
Věk hráčů: Mladší dětiStarší dětiDospívající a dospělí
Délka hry: Do 12 minut
Náročnost přípravy: Bez přípravy
Prostředí: Do místnosti
Charakter hry: S násilnými prvky
Brutální hra na pár minut
Autor nebo zdroj: 2. smečka stopaři Volyně
Úkol je jasný. Co nejdříve se dostat na druhou stranu dveří, avšak háček je v tom, že tým na druhé straně se snaží o to samé. Pravidla nejsou žádná, a tak je tato hra velice brutální. Je samozřejmě na vás, jak moc ;). A to hlavní. Doporučuji vysadit dveře - když jsme to začínali hrát, tak se jedny pochroumaly (samy, samozřejmě :D )

Možná pravidla:
- Hráč který se dostane skrz dveře se již nesmí vracet ani zabraňovat a napomáhat ostatním a musí jít ihned na určené místo.
- Hraje se bez použití rukou. (svázané ruce)
- Vybíhá se na čísla, která si předem týmy určí, může i více čísel na jednou.
Alternativní pravidla
Medik: Dá se hrát i ve větším počtu (tředa i 50) na louce/hřišti, kde futra dveří představují 2 vedoucí, kteří se každé kolo přiblíží kousek k sobě.
Komentáře
jirka: Taky mi přijde lepší pro starší děti, kteří pochopí, že tu a tam se nějaká ta oděrka udělá, trochu to zabolí.. U malých dětí to může vyvolat pocit nespravedlnosti, zbytečného násilí... ale pokud je dobrý vedoucí, který dokáže dětem dopředu vysvětlit o co půjde a správně děti namotivuje, potom mohou hrát i malé děti.
Ondraszek: Dle mého hra pro rovery, nikoliv pro vlčata. Ti starší si to teprve užijou :-) Hráli jsme cca 15 minut ve věku 15+ a všichni si to náramně užili :-)
Ray: To pak chce větší dveře :D
Apač: nebo jak moc jich máte
Ray: Jde o to jak svým vlčatům věříte.. :)
Mirek: Super, takovýdle hry máme na schůzkách nejradši...
Marek: Pro vlčata? To bych si asi netroufl...