www.hranostaj.cz
Sedaná
76%21 hodnocení
Potřeby: kostka
Počet hráčů: od 10 do 30
Věk hráčů: Mladší dětiStarší dětiDospívající a dospělí
Délka hry: Do 12 minut
Náročnost přípravy: Snadná
Prostředí: Do místnosti
Charakter hry: PohybováPro zasmáníSeznamovací
Hra pro zasmání
Autor nebo zdroj: oddíl
Každý hráč na začátku hry dostane číslo 1-3. Pak se dají židle do kroužku a každý si na jednu sedne. Jeden vedoucí hází s kostkou, když padne na kostce 1-2 hráči číslo jedna si přesednou o jedno místo doleva. Když padne 3-4 to samé udělají hráči číslo 2. Když padne 5-6, tak hráči s číslem 3. Když na vás někdo sedí nemůžete se pohybovat. Cílem hry je objet kruh a sedět zase na své židli. Kdo tak učiní zavolá sedaná a tím hra končí.

P.S. Tuto verzi hry není možno hrát v počtu lidí dělitelným třemi. (Mohl by se zhroutit vesmír)
Alternativní pravidla
OndraOndra: Téměř totožná hra se nazývá "VÍČKA". Sežeňte si několik různobarevných víček od PET lahví. Čím víc hráčů, tím více různých barev. Třeba modré - zelené - zlaté - červené - růžové - bílé. Ve chvíli kdy hráči sedí na svých židlích je vedoucí hry ukáže a nechá aby si každý hráč v duchu vybral některou z barev. Potom víčka nasype do čepice a začne po jednom losovat. Přesedávají si ti hráči, jejichž barva byla práve vylosována. Víčka hází organizátor zpět do čepice, takže jedna a tátáž barva může padnout i několikrát za sebou.
krepsy3: My hráli tak, že vedoucí řekne "Posune se každý, kdo... " a může říct cokoli, např. má doma psa, má černé vlasy, je z Prahy... a je to podle mě lepší, že nerozhoduje náhoda a v tom, že se vždy mohou pohnout jen určití hráči, ale ne vždy ti samí.

:10:
martanes: Dobrý je i na začátku hry označiť deti ich číslami a židle jich menami ;)
Taky je dobré skupiny označiť radeji písmenami A,B,C aby ich nemýlili čísla s čislami :D ( prepáčte, za gramatiku som slovák) :D
Lasi: My hrajeme taky s kartami - každý si vylosuje kartu, zapamatuje si barvu a pak ji vrátí. Vedoucí pak vezme balíček karet a karty otáčí - vždy hráči, kteří mají barvu vynesené karty se posunou. Je to jednodušší a pokud si děcka nepamatují názvy barev, mouhou se řídit obrázky.
Mája: My to hrajem, že se na základě losování rozdělíme do skupin a pak losujeme, kdo se posune. Malé děti to lépe chápou, když jsou třeba skupina tučňáků. Ale není to spravedlivý, protože to někdy schválně děláme tak, aby to bylo, co nejzajímavější, ale alespoň se víc bavíme :-D
Kirsi: Hraje se s kartami, rozhoduje barva.
Komentáře
Lasi: Jojo, všichni se posouvají na jednu stranu. Barev asi může být i víc, ale ty 3 nebo 4 jsou tak optimální. Když se někdo posune na židli, která už je obsazená, ten člověk pod ním, když padne jeho barva, se nesmí hnout. Vznikají tím docela vtipné situace, když pak na sobě sedí tolik lidí :-)
lejla: Prosím přibližte mi trochu tuto hru. Nechápu to. To znamená, že když si hráči číslo 2 sednou na hráče číslo 3 a když padne trojka, tak hráči číslo tři se nikam neposunou protože na nich sedí dvojky? A všichni se posouvají pouze doleva? A musí být minimálně tři čísla (nebo barvy) ?
Hanička: Tahle hra je opravdu geniální, hráli jsme ji s velkou-ručně vyrobenou kostkou a náramně jsme se pobavili. Protože nás bylo více, měli jsme rozdělená všechna čísla, takže byla šance 1:6, že padne to vaše. ;-)
kiwik: jojo, taky jsme to hráli s kartama v 60 lidech,bylo to geniální :) a s akrtama zajímavější :)
Tereza: Tuto hru jsme hráli na adaptačním kurzu a dost jsme se pobavili :)
vercamastna: To je výborná hra! Hráli jsme ji na táboře, ale místo kostky jsme si na začátku hry vytáhli karty, a pak se hraje podle barev karet, které vedoucí losuje...:D