www.hranostaj.cz
Latrína
80%35 hodnocení
Potřeby: toaleťák, papírky, cedulky...
Počet hráčů: od 12
Věk hráčů: Mladší dětiStarší dětiDospívající a dospělí
Délka hry: Do 111 minut
Náročnost přípravy: Snadná
Prostředí: Na venDo terénu
Charakter hry: PohybováHonička
Zábavná honička s rolemi
Autor nebo zdroj: niki
Ve vymezeném území je skryta latrína (= ešus s cedulkou Latrína) s papírky označenými "latrína" či "WC". Úkolem hráčů je najít latrínu a poté získat co nejvíce potvrzených lístečků - musí dojít na latrínu, vzít jeden lísteček, dojít za latringirl, která sedí někde na kraji území, nechat si lísteček potvrdit a mohou jít znova.

Aby to nebylo tak jednoduché, pobíhají v území průjmy. Průjmů je asi sedm a mají svá jména (cedulky na zádech - např. řídký, nekonečný, zelený...). Každý hráč má na počátku 3 toaletní papíry (= životy). Pokud hráče chytne průjem, sebere mu 1 toaletní papír. Pokud někoho chytne průjem a on nemá toal. papír, je vyřazen ze hry. Průjmy nesmí příliš blízko k latríně a k latringirl.

Další postavou je zácpa, která se občas objevuje a zdrhá před hráči - pokud hráč chytne zácpu, dostane 1 toal. papír.

Hraje se po určitou dobu. Vítězí ten, kdo má nejvíce potvrzených papírků. Pokud má více lidí stejný počet papírků, vyhrává ten z nich, který si zapamatoval více jmen průjmů. Doporučená cena pro vítěze je role pravého toaletního papíru.
Alternativní pravidla
l: Na startu si děti vyzvednou papír (útržek) od hajzlbaby a musí se dostat do cíle ke druhé, která útržek podepíše, pak se vrací na start, útržek schovají a jdou si pro nový. mezi stratem a cílem jsou průjmové, jména nemají, jen berou papíry a životy - z papírů jen ty nepodepsané. Po hracím poli chodí zácpa (jen jedna), která životy doplňuje, když děti udělají úkol - deset dřepů apod.
já: znam,znam .... no ale nemam tu hru rada
Kecka: Já bych se bála, že si děti ty lístečky naberou do zásoby a pak už tam nepůjdou. U nás děti získávjí hovínka.
V lese jsou ukryté dvě WC baby, které každému, kdo je najde dají hovínko(například razítko na kartičku), ale děti nesmí mít dvě hovínka po sobě od jedné WC baby (musí je tedy střídat). WC baba rozdá vždy třeba jen 5 hovínek a pak se jde schovat jinam. :) Dále pak průjmy jsou 3 - Průjem, Total průjem a Total brutal průjem a podle toho ubírají životy (Průjem sebere 1 život, Total průjem 2...). Děti mají kartičku s životy (čárkami - začínali jsme na 3), na kterou zároven mohou sbírat hovínka. Zácpa u nás fungovala na stejném principu.
prezident: nelíbí se mi že po zemi lítaj průjmi a zácpi
franfurkt nad mohanem: žádné
Steve: To je naše nej hra na táboře. :D ale mi máme místo latrigirl hajzlbábu. A když někdo nemá toaletní papíry tak může jen chytat zácpu a nic jinýho.. ;-)
HonzaM: Tuhle hru hrajeme pod názvem hra Na hovno. Ráno při čtení programu se alespoň ti, co to ještě neznají zasmějí. "Odpoledne budeme hrát hru Na hovno." Dobrá hláška. Jinak hra měla vždycky úspěch. Navíc jako ztížení ještě dáváme, že se v průběhu hry střídají průjmy a zácpa, takže si hráči nikdy nemůžou být jistí, jestli je ten který vedoucí chytí nebo ne.
DAVID SURMAJ: AHOJ
PampeliškaPampeliška: My jsme to hráli takhle:
*Hráči byli na 3 týmy, každý tým měl u kraje území ruličku papíru ve svojí barvě.
*Na území pak byly 2 latríny, do kterých se po jednom nosily útržky papíru.
*Průjmy chytaly jen cestou tam, zpátky mohl člověk už v klidu.
*Zácpy nezdrhaly, sloužily jako domeček před průjmem, ale mohli u něj být najednou jen 3 lidi.
:hophop:
M.M.: my jsme to ještě hráli tak, že průjmy brali i papírky z "latríny".
Čarodějka!: My jsme to ještě zkomplikovali tak, že Latringirl měla cedulku Otevřeno/zavřeno... V případě že tam někdo moc dlouho postával, tak při cedulce zavřeno mohly průjmy i k Latringirl:)
Komentáře
Bubák pod tvojí postelí: :motorovka::motorovka::motorovka::motorovka::motorovka::motorovka::motorovka::kladivko::kladivko::kladivko::kladivko::kladivko::kladivko::kladivko::kladivko:
Nely: výborná hra :)
Monika: Hrali sme ju na tábore a vydarila sa. Odporucam...:DDD
Kyka: Ahoj,tuto hru bych chtěla hrát s dětmi na čarodějnice již tento předvíkend. Prosím Vás,je tu někdo takový kdo by mi vysvětlil jak je to tam s těmi lístečky ? A s tím průjmem a zácpou ? Děkuji :)
adam: tady asi někdo nechápe rozdíl mezi komentářem a pravidlem -__-
Puma :3: My to hráli na táboře, a byla to fakt psina :D!! Měli jsme tam i infekční průjem :DDD
Brepta: Hrály jsme to jednou a byla to fakt sranda - doporučuju!
trpajzlik: :tralala::tralala::tralala::tralala::tralala::tralala::tralala::tralala::tralala::tralala::tralala::tralala::tralala::tralala::tralala::tralala::tralala::tralala::tralala::tralala::tralala::tralala::tralala::tralala::tralala::tralala::tralala::tralala::tralala::tralala::tralala::tralala::tralala::tralala::tralala::tralala::tralala::tralala::tralala::tralala::tralala::tralala::tralala::tralala::tralala::tralala::tralala::tralala::tralala::tralala::tralala::tralala::tralala::tralala::tralala::tralala::tralala::tralala::tralala::tralala::tralala::tralala::tralala::tralala:
BattlemanCZ: HUSTÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝ
Katy: Fuj!;-):haha: Ale jinak by to mohla bejt dobrá hra.:)
trpajzlik: DOST DOBRÁ HRA ,HRÁLI JSME JU NA VÍKENDOVCE A MUŽETE HÁDAT,KDE BYLA LATRÍNA- U LATRÍNY
Mara: Tá to hra je dobrá,akorát se musí vybrat dobrý miso.My jsme to hráli na poli a jeden z naší skupiny si vyvrkl nohu.Ale jinak super
Aňa: Perfektná ra a miestami aj drsná keď sme ju hrali tak hnačka prišla k úrazu a viac obetí bolo so zranením ale je to vynikajúca hra :D
RadkaRadka: vypadá to bezva už se tešim když si to zahraju s deckami :))
jujo: medik: jo, ale stejně
jujo: je dost nechutný!!! ne jen truchu!!!:pozor:
Eli ZS: jo, jo u nas taky latringirl=hajzlbaba ;-D
mishel: Nejvíc dobrá hra.. patřímezi oblíbenější.. nejtipnější jsou názvz průjmů..:D..:D
Medik: Steve: Myslím že to nemá s touto hrou nic společného, to se může stát (a proto je na to potřeba dávat pozor) u jakékoliv terénní hry.
llucy-pussy: jsem blbecek
u: sxhusbhudbuc
Steve: Při této hře se jedné holce zapíchl klacek do boku... Naštěstí to nebylo nijak extra vážné, ale dávejte si pozor, na jakém to hrajete terénu... Jinak podle me SUUUUPPPEEEERRRR HRA :):):-) :10:
Termixka: Tuto úžasnou hru jsme hráli na výpravě a pro mne to byla ta nejlepší hra kterou
jsme hráli,fakt moc dobrá hra.:hura::hura:;):-)
lucka: my tomu říkáme Průjem :hura::ziv:
Ter: toto je nejoblíbenější hra našeho tábora!! děti si u toho užijou kopu legrace...;)
Sója: to zní parádně!! :hophop:
robin: je to dobra hra my ji na tabore taky hráli:10:
listicka89listicka89: Letos jsme tuto hru poprvé zkoušeli na táboře a hra sklidila docela úspěch :hophop::hophop:
Betty: vypadá luxusně..hledala jsem inspiraci na nějaké hry pro děckka na tábor a tahle se mi zdá super xD
Lenka: Letos mám tuhle hru taky v plánu. Jen trochu pozměním pravidla - po lese budou schovaný papírky nebo předměty, které budou děti sbírat. Po lese budou běhat vedoucí jako průjmy. Koho chytí, odevzdá život i nasbírané předměty a musí jít do kadibudky (reálné táborové kadibudky) pro nový útržek toaletního papíru. Hajzlbába slouží jako banka pro nasbírané předměty. Za nasbírané předměty je možné koupit si u mobilního doktora endiaron - koho chytne průjem, může použít endiaron a zachánit si tak život.
Tam-TamTam-Tam: :hophop: Táto hra je úplne SUPER :D
Zmrzka: Jo jo to hrajeme často na táborech, je to fajn hra :-D
Zuzka: Jo , je to skvělá hra. Líbí se mi! Hrajeme juí skoro každý rok , průběžně , jelikož se nám mění členky. Nové jí neznají a je záživná :) Supermegahustá hra na běhání
Wendsdy: Taky hrajeme na táboře, je to paráda, když tam běhá 7 průjmů a zácpa - která u nás honí průjmy a do toho 150 dětí :-D
Pádík: ta hra je úžasná.. za 2 dny ju budem hrát tak sem zvědavej jak dopadne
Jana: My to hráli celý tábor jeden vedoucí byl zácpa ten nám dával útržky t. papíru a zbytek vedoucí (zhruba 15) byli třeba průjem a tací a když skauta, světlušku nebo vlče chytl třeba průjem museli odevzdat t.papír a když došly a nechytl zácpu vypadal:).
zuzkailleova: Tohle jsme hráli na táboře a je to úplně super hra. Hráli jsme to v lese a jedna z průjmů chodí na orientální bh, takže docela záhul.
hewenhewen: Hráli jsme na táboře - skvělý, i když člověka nepovzbudí, když mu táborníci další dva dny říkají průjme:-):-)
Ondra: Sqelá hra. Hráli jsme ji na táboře s možností nalezení očkování proti jednotlivým průjmům. Kdo ho v lese našel, byl vůči němu imuní do konce hry.
zdenek: super honička še %-):-D:srdce: :tralala::tralala::plamenomet::plamenomet:
Brouk: Tak tohle je fakt mazec!!! Vypadá to sqěle. Už se tešim, jak si to s dětma zahrajem.
DAVID SURMAJ: TAK CO ZAHRAJEŠ SI
Karča: tuhle hru hrajema kazdy rokem na tabore.Vsichni se u toho moc bavíme.Každý rok když jedu s taborem tak jí vzdycky vedoucí pro nas vymyslej:D
Makuše =D: Tato hraje super a je na dlouho , děti se u ní unavít =D a latringirl sme přejmenovali n a Hajzlbábu .. ;)
Časovač: Velmi se mi ta hra líbí.vzlášť,kdyžse po ní půjde na oběd :DD.
Ray: Hru jsme hráli na setkání skautů na otavě v Horžďovicích a bylo to super.
Tejinka: ...tak tahle hra mi nejednou pomohla :-). Určitě si ji co nejdříve zase zahrajeme;) . DOPORUČUJI!!!:10:
Očko a Tučí: :-D to si zahrajem na oddílové výpravě v Krkonoších se světluchama, vlčatama a vedoucíma :-) to bude prča :-) :-D
Zdenka: Problem je v tom, ze deti sou vysmaty a vedouci ubehany k smrti :)
Pinka: my sme to hrali na tarore a bolo to super trosku taká urvavačka ale super :) :haha:
Jami: hehe tak uvidime nas bude cez 130 ale asi to rozdelime na dve casti ale tato hra sa zda byt fakt dobra :)):hura:
Aduš: Dubrá hra. Bude nás na ní asi tak 50, takže to bude fkty mazec... :-D
cmeldas: Supr nejvíc mazec hra
2Mishule2: Jo tuhle hru hrajem každý rok na táboře. Je úplně skvělá všechny děti se už na záčátku tábora ptají kdy ji budem hrát fakt doporučuju:10: :slunicko:
Lea: Cha, už jenom ten název, to bude super hra! Plánuju to hrát s naším pěveckým sborem, je nás asi 30, tak to bude mazec!
mikesek: Jj, taky jsem to hrái, na velikonočnní výpravě na louce a pořádně jsme si to užili, konkrétně já jsme si při tom zvrkla kotník a celý víkend nechodila po svých:)
Žanda: skvělá hra , hráli sme to na táboře a bylo to moc fajn, byla sem průjem - třešňovej a naběhala sem se strašně moc, byla sem i více vysílená než ty děti:haha::break:
Lenka: A este som zabudla dodat, podla mna to nie je nechutne :) a keby aj bolo, tak decka maju predsa radi nechutnosti :cool:
Lenka: Toto vyzera byt takisto haluzna hra :haha: ... ked pojdeme s deckami na chatu, urcite si to zahrame ... bude to urcite sranda a som si stopercentne ista ze sa to aj deckam bude pacit :hura:
robo: Super nahanacka :),hrali sme to na dorastovom vylete, decka boli happy, ze mohli veducim nadavat do "sraciek" ("průjemu") :ziv:.
Mala rada pre veducich :) : pri tejto hre sa najviac nabehaju "sracky" ("průjmy"), takze neodporucam veducim, aby si brali tuto rolu :pozor: :). Inka je to cool hra :cool:
ŽáťaŽáťa: Dobrá hra, s dětma jsme ji hráli. A měla velký úspěch
Tík: My jsme to s naším oddílem hráli asi před třema lety na puťáku na Slovensku a byla to jedna z nejlepších her, co jsme kde našli. Vydrželo nám to asi dvě, možná dvě a půl hodiny. Latrýna byla ukryta v prudké stráni, takže pěknej záhul, ale úplně supr hra.
katulynka: me se to zda trochu nechutne ale je to docela sranda uz jsem to hrala a byla to prdel.
Leusska: bezvadna hra =D prujmy u nas byli vudci a oni jeste delali takovy zvuky a proste sme rechtali tak moc ze sme pomale zapomeli na ucel hry =D misto latringirl sme meli hajzlbabu no bylo to bezvadny!
Godzy: To je oblíbená hra našich světlušek, říkají jí průjem a nechutná se mi nezdá ani trochu, jo a doporučuji na uvod sehrát scenku
bett: To je supr hra...myslím, že se moje děcka pěkně nařehtaj . Taky by nebylo špatný, kdyby tam třeba figuroval doktor a poskytoval např. útočiště-ochranu před prújmem nebo tak něco.....
Méďa: me se nechutne nezda ani trochu! naopak jsem se u toho dost nasmala a urcite to s detma zkusime, myslim, ze hlavne klukum se bude libit:cool:
SwišťSwišť: Je vidět že jste to ještě nehráli :mnam:
OkounOkoun: Nu ano, ale cožpak v dekadenci netkví kouzlo mladictví a čím hnusnější může něco být, tím atraktivnější jeví se v kontrastu s obyčejností a fádností všedního světa ovládaného předsudky hygieny a rigidní představy estetična? :tabacek:
Koblížek: Zajímavé, leč kapku nechutné, ne?