www.hranostaj.cz
Řekni pravdu
80%22 hodnocení
Potřeby: tužka, papír
Počet hráčů: od 5 do 15
Věk hráčů: Starší dětiDospívající a dospělí
Délka hry: Do 34 minut
Náročnost přípravy: Bez přípravy
Prostředí: Do místnostiK ohni či posezení
Charakter hry: SlovníHra pro učení či vzdělávání
Poznáte podle řeči těla, kdo mluví pravdu?
Autor nebo zdroj: BILINSKI, Wolfgang. Velká kniha rétoriky. Praha: Grada Publisching, 2011. ISBN: 978-80-247-3905-2.
Tři členové skupiny na chvilku opustí místnost, aby si tajně domluvili mimořádný zážitek, který doopravdy zažil jen jeden. Nikdo ze zbytku skupiny by neměl vědět, kdo situaci skutečně prožil - musí to být zážitek, který mohl zažít kdokoli z nich.

Trojice se vrátí do místnosti, posadí se před ostatní a všichni tři vyprávějí, co prožili. Ostatní si příběh tedy vyslechnou třikrát - od každého z trojice.

Pak smí zbytek skupiny klást otázky a musí zjistit, kdo opravdu danou událost prožil. Každý dostane lístek, a když si myslí, že poznal, který vypravěč říká pravdu, napíše jeho jméno na lístek a položí ho nepopsanou stranou před sebe.

Když všichni odevzdají své tipy, lístky se posbírají a sečte se, o kom si ostatní nejvíce mysleli, že říká pravdu. Pak vypravěči prozradí, kdo situaci doopravdy zažil.

Hra slouží pro trénink interpretace řeči těla.
Alternativní pravidla
h: :9:
slůňa: My jsme to hráli tak že jsme na konci nekladli otázky ale každý řekl jiný příběh, jen se společným tématem a jen jeden byl pravda (např. pravdivý příběh byl: jela jsem v autě a po silnici šel někdo v černém oblečení. Když jsem se podívala znovu, už tam nebyl. A nepravdivý třeba: slyšela jsem z ulice hlasitý zpěv. ale nikde nikdo)
P.S. Hra je docela těžká když do družiny chdíte se sourozencem :-):)
Verrsus: Taky je dobré, když si každý trochu upraví příběh podle svých možností, tzn. když to ten "pravý" zažil s bráchou a ti další bráchu nemají (nebo by na to věkově neodpovídal), můžou říct, že to prožili např. s bratránkem. Nebo když se to stalo třeba u moře v Egyptě a zbytek skupiny ví, že někdo v Egyptě určitě nebyl, může říct, že to bylo v Chorvatsku. ;-)
Komentáře
Anonymous Hactivist Group: :sniper::sniper::sniper::sniper::sniper::sniper::sniper::jedi::jedi::kladivko::bomba::motorovka::tralala::alien::pivko::-?:srdce::srdce::idea::ziv::cool::pivko::pivko::pivko::pivko::pis::pis::cosi::pis::pis::hura::hura::10::10::10::tralala::tralala::bomba::bomba::jedi::jedi::box::box::kladivko::kladivko::break::hophop::slunicko::pc::pc::amen::amen::jojo::jojo::megafon::megafon::schizo::schizo::grr::grr::idea::idea::cert::cert::-?:-pB-)8-);-);):cool::slunicko::cz::cz::cz::cz::cz::cz:
Joule: :rpg::asmd::rpg::asmd::rpg::asmd::rpg::asmd::rpg::asmd::rpg::asmd::rpg::asmd::asmd::rpg::asmd::rpg::asmd::rpg::asmd::rpg::asmd::rpg::asmd::rpg::asmd::rpg::rpg::asmd::rpg::asmd::rpg::asmd::rpg::asmd::rpg::asmd::rpg::asmd::rpg::asmd::asmd::rpg::asmd::rpg::asmd::rpg::asmd::rpg::asmd::rpg::asmd::rpg::asmd::rpg::rpg::asmd::rpg::asmd::rpg::asmd::rpg::asmd::rpg::asmd::rpg::asmd::rpg::asmd::asmd::rpg::asmd::rpg::asmd::rpg::asmd::rpg::asmd::rpg::asmd::rpg::asmd::rpg:
koů: :sniper::neo::rpg::rpg::rpg::rpg::asmd::asmd::neo::asmd::neo::asmd::plamenomet::iq::vanoce::hudba::jedi::motorovka::pc::asmd::asmd::asmd::asmd::asmd::asmd::asmd::asmd::asmd::asmd::asmd::asmd::asmd::asmd:
tejna: Já: :):-):-(:(%-):-D:-?:-P:-pB-)8-);-);):grr::schizo::srdce::cert::idea::mnam::wow::ziv::cz::cool::haha::iq::vanoce::papa::hudba::tabacek::pivko::pivko::alien::nene::pirat::pozor::megafon::jojo::amen::pc::pc::slunicko::hophop::break::jupi::pis::cosi::hura::10::tralala::motorovka::bomba::kladivko::kulomet::box::rpg::sniper::neo::asmd::plamenomet::jedi::jedi:
mejhu: :jedi::plamenomet::neo::sniper::rpg::box::break::jupi::pis::pis::cosi::hura::10::tralala::motorovka::bomba::kladivko::kulomet::hophop::slunicko::pc::amen::jojo::megafon::pozor::pirat::nene::alien::pivko::tabacek::hudba::papa::vanoce::iq::):-(%-):-D:-?:-PB-)8-);-):grr::schizo::srdce::cert::idea::mnam::wow::ziv::cz::cool::haha:
Já: :):-):-(:(%-):-D:-?:-P:-pB-)8-);-);):grr::schizo::srdce::cert::idea::mnam::wow::ziv::cz::cool::haha::iq::vanoce::papa::hudba::tabacek::pivko::pivko::alien::nene::pirat::pozor::megafon::jojo::amen::pc::pc::slunicko::hophop::break::jupi::pis::cosi::hura::10::tralala::motorovka::bomba::kladivko::kulomet::box::rpg::sniper::neo::asmd::plamenomet::jedi::jedi:
mejhu: :jedi::plamenomet::neo::sniper::rpg::box::break::jupi::pis::pis::cosi::hura::10::tralala::motorovka::bomba::kladivko::kulomet::hophop::slunicko::pc::amen::jojo::megafon::pozor::pirat::nene::alien::pivko::tabacek::hudba::papa::vanoce::iq::):-(%-):-D:-?:-PB-)8-);-):grr::schizo::srdce::cert::idea::mnam::wow::ziv::cz::cool::haha:
vasek-putala@seznam.cz: Zní to dobře:10:
nikol: tu hru jsme hráli v kroužku a je fakt super
adulík: zní to fajn. Díky :-)
tk: je to krásná hra
Anonym: už sde těším až to budem hrát!
gn bnc: super hra
)=§-.,!: hmm zní to skvěle
bnxvgbhn: určitě to je dobrá hra
....: určitě to bude super hra =D
Monika: super hra určite si ju zahrajaeme
:tralala::tralala::tralala::tralala::tralala::tralala::tralala::tralala::tralala::tralala::-D:-D:-D:-D:-D:srdce::srdce::srdce::srdce::pirat::tralala::hura::hura::hura::motorovka::cool::cool::jedi::rpg::box::jupi::break::pis::cosi:
katka: To znám z pořadu Hádej kdo lže , ale díky za nápad:cool:
lucííí♥♥: je super podle toho článku určitě jsi jí zahrajeme:10::tralala::tralala::tralala::tralala::tralala::tralala::tralala::tralala::tralala::tralala::tralala::-D:-D:-D:-D:-D:srdce::srdce::srdce::srdce::pirat::tralala::hura::hura::hura::motorovka::cool::cool::jedi::rpg::box::jupi::break::pis::cosi:
...: jinak to zní dobře zkusim to :cool: :pirat:
...: Když se vám ta hra nelíbí tak nepište jééé to je nuda a blbost. To radši nepište nic.
Andrejka: Příjde mi to jako zajímavá hra. Chodím na pedagogickou školu a máme mít 50 her na rok, inspiruji se tady ne této stránce. Přede děkuji ;))
Andrejka: Příjde mi to jako zajímavá hra. Chodím na pedagogickou školu a máme mít 50 her na rok, inspiruji se tady ne této stránce. Přede děkuji ;))
nezbi: To je ale pěkně trapný vid Bulve :grr:
Nezbi: nuda jako jinde:hudba:
P@<8i<: Zní to zajímavě. =)