www.hranostaj.cz
Kanistr
78%6 hodnocení
Potřeby: malý míček
Počet hráčů: od 7
Věk hráčů: Mladší dětiStarší dětiDospívající a dospělí
Délka hry: Neurčitelná
Náročnost přípravy: Snadná
Prostředí: Na ven
Charakter hry: Pohybová
Rvačka o míček.
Autor nebo zdroj: Generace vedoucích přede mnou
Jsou dvě čáry na jedné stojí jedno družstvo a na druhé čáře druhé družstvo. Ve družstvu si potichu rozdají čísla. A vedoucí nebo nějaké ochotné dítě vyvolává čísla. Jakmile řekne nějaké číslo, dítě s tímto číslem, z každého družstva jedno, vyběhne a snaží se buď vzít míček nebo to druhé dítě natlačit na ten míček. Pokud dítě vyběhne a protivník ho chytne má bod to družstvo, které to dítě chytlo. Pokud vyvolávací čísel vykřikne KANISTR tak do pole jdou všichni (kromě vyvolávajícího). Za každý získaný míček je jeden bod. V poli může být víc čísel zároveň. Hraje se libovolnou dobu. Upozornění: tato hra je celkem brutální.
Alternativní pravidla
melounmeloun: hrajeme coby "Král vysílá do boje" - hráči si rozdělí čísla, a na povel ("král vysílá do boje číslo...") vybíhají - jakmile jeden z nich chytne míč, může ho duhý chytit - dostane bod, pokud se někomu podaří dotknout se míčem své základny (třeba sloupu) jeho team dostává bod. V poli může být najednou víc čísel, vedoucí je může i odvolávat, ALE - chytat se můžou pouze stejná čísla - jednička jedničku, trojka trojku apod. Ostatní můžou leda tak překážet, ale nesmí nijak aktivně zadržovat ;-) ... Tahle hra je míň nebezpečná, a kluci ji hrajou docela rádi :-)
Komentáře
saba: my zase s rovinkou
Letuška: Jo v TV jsme přemluvili paní učitelku aby to s náma hrála a hned při prvním čísle se dva kluci srazili a od tý doby to máme v TV zakázáno hrát. Ale ve Skautu to hrajem dost často, věčinou v bahně a to je děsná sranda. Když příjdu domů mamka mně vždycky vynadá.
kiwik: je fajn, ale z určitých důvodů už ji nehráváme takto, protože příliš často docházelo k úrazům hlavy - sražení dvou při neubrždění nebo naražené nosy a podobně. rozhodně nehrát na klouzavé podlaze!
Gábinka: My tuto hru hrajeme s šátkem ;) :D