www.hranostaj.cz
Ach nééé!
75%23 hodnocení
Počet hráčů: od 2
Věk hráčů: Mladší dětiStarší dětiDospívající a dospělí
Délka hry: Do 12 minut
Náročnost přípravy: Bez přípravy
Prostředí: Nezávislé na prostředíDo místnostiNa venNa cestuK ohni či posezení
Charakter hry: Pro zasmáníSlovní
Slovní přebíječka.
Autor nebo zdroj: GATO, Martin. Hry v místnosti pro malé i velké. Olomouc: Rubico, 2011. ISBN: 978-80-7346-131-7.
Zábavná hra pro dva hráče (případně více dětí, které se mohou přidávat na tu či onu stranu), která procvičuje jejich bystrost, fantazii a slovní zásobu. Jedná se vlastně o zábavu, která ukrátí dlouhou chvíli. První hráč si vymyslí větu, která oznamuje nějaké reálné nebo fantaskní nebezpečí nebo ohrožení. Například:,,Ach ne! Řítí se na nás povoz kočího!" Druhý hráč si musí vymyslet větu, která situaci nějak zachraňuje. Například:,,Ale teď na vůz vyskakuje vozka!" První hráč opět vidí katastrofickou situaci:,,Ach ne, zamotala se mu noha a padá na zem." Druhý hráč uklidňuje:,,Ale předtím, než spadl, stačil zatáhnout za brzdu." Tímto způsobem hra pokračuje až do okamžiku, kdy jeden z hráčů neví, jak by pokračoval. Pak si oba role vymění. Náměty mohou být zcekla libovolné, od invaze mimozemšťanů přes přírodní katastrofy až po situaci z říše pohádek.
Alternativní pravidla
Opicakuz: Supr hra. Také by to šlo hrát tak, že jeden člověk vymyslí situaci a pak se jede v kroužku tak, že se lidé střídají v pořadí pesimista-optimista-pesimista-op... Když někdo neví, vypadává a musí vědět další.
MisaHa: Zjistili jsme, že je lepší, aby základní situaci vymyslel třetí hráč. Protože pokud si jí vymyslí pesimista, jeho výhra je skoro jistá.
Lilek: Dá se hrát na čas nebo také s více hráči kteří se střídají v určeném pořadí.
Komentáře
Sara: ještě dnes to vyzkouším!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
hhhhhh: hhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhh:sniper::cz::rpg:
sasanko trpaslíko medvědo pes: :bomba::bomba::bomba::bomba::bomba::bomba::bomba::bomba::bomba::bomba::plamenomet::plamenomet::plamenomet::plamenomet::plamenomet::plamenomet::asmd::asmd::asmd::asmd::asmd::asmd::asmd::asmd::asmd::asmd::asmd::asmd::rpg::rpg::rpg::rpg::rpg::rpg::rpg::rpg::rpg::rpg::rpg::rpg::rpg::rpg::rpg::rpg::rpg::10::10::10::10::10::10::10::10::10::10::10::10::10::10::10::10::10::10::10::10::10::pivko::pivko::pivko::pivko::pivko::pivko::pivko::pivko::pivko::pivko::pivko::pivko::pivko::srdce::srdce::srdce::srdce::srdce::srdce::srdce::srdce::srdce::slunicko::slunicko::slunicko::slunicko::slunicko::slunicko::slunicko::slunicko::slunicko::neo::neo::neo::neo::neo::neo::neo::neo::neo::neo::neo::neo::neo::neo::neo:
Ředkvička: :amen: díky díky jdem to hrát :hura:
Honza KocourekHonza Kocourek: :bomba::bomba::bomba::bomba::bomba::bomba::bomba::bomba::bomba::bomba::bomba::):):):):):)
Jana: Je to super!
Nellie: Myslím si že je to fajn hra a taky si myslím že hodně závisí na kolektivu děcek které tu hru hrajou :hophop:
káterina: je to oničem
michala: nuda
kghddghkuzf: je to nuda
Huby: jo je to dobrá hra zkusim ji dnes na družinovce:):-):-(:(%-):-D:-?:-P:-pB-)8-);-);):grr::schizo::srdce::idea::mnam::wow::ziv::cz::cool::haha::iq::vanoce::papa::hudba::tabacek::pivko::alien::nene::pirat::pozor::megafon::jojo::amen::pc::slunicko::hophop::break::jupi::pis::cosi::hura::10::tralala::motorovka::bomba::kladivko::kulomet::box::rpg::sniper::neo::asmd::plamenomet::asmd::neo::jedi::jedi::jedi::asmd::plamenomet:
René: Myslím že to bude super hra jenomže MisaHa má pravdu to doopravdy skoro vždy vyhraje ten pesimista. :-):)%-):-D:-?8-);-):schizo::srdce:
Ferdinand: Není to pravda. Nejjednodušší záchrana optimisty je "a pak se probudil". Musí se stanovit pravidlo, např. jedno použití za hru, jinak je to nekonečné...
Zorro: Vypadá to dobře! :jojo:
DODODODO: To se mě lébi, skusime to :-)