www.hranostaj.cz
Scénka dopředu a pozpátku
83%20 hodnocení
Potřeby: nic
Počet hráčů: od 1 do 4
Věk hráčů: Starší dětiDospívající a dospělí
Délka hry: Neurčitelná
Náročnost přípravy: Bez přípravy
Prostředí: Do místnostiK ohni či posezení
Charakter hry: Pro zasmáníNa inteligenci / paměťDivadelní / dramatická
jako na videokazetě dopředu a zpět :)
Autor nebo zdroj: Whose Line is it Anyway?
Trochu složitější na pamatováka, ale o to zábavnější. Hrát může libovolný počet hráčů, ale osobně bych jich víc jak čtyři pro náročné pojetí hry nenasazoval. Účinkující dostanou téma hry, kterou musejí zinscenovat. Musejí si co nejlépe pamatovat, kdy jaký pohyb ve scénce dělali a co kdy ve scénce říkali. Je to velice důležité. Režisér celé hry totiž může kdykoliv během hry změnit směr přehrávání, tedy zpět k začátku a zase dopředu podle své vůle. Účinkující musejí od chvíle, kdy režisér řekne "Zpátky" začít vše co doposud odehráli hrát pozpátku včetně dialogů, ty však říkají normálně. Když režisér řekne "Dopředu" začnou účinkující hrát zase vše normálně, tedy to co už odehráli a pokračují pak ve vytváření další části scénky. Prostě jako při přetáčení videokazety. Takto to pokračuje a režisér si může jakoukoliv část scénky za běhu přehrávat dopředu a dozadu jak si řekne :)

Docela pakárna, proto doporučuji více účinkovat tělem a méně mluvit nebo spíše krátké věty.
Alternativní pravidla
Kukisek: Hra může být jakákoliv.Ale nemůže to být nějaká moc rychlá protože by si to nikdo nezapamatoval.
Komentáře
Medvěd: Tahle hra jde pojmout i tak, že skupině dáš téma a necháš je sepsat scénář. (Zatím můžeš připravovat jinou hru) Pak lze po nich i chtít aby slova říkali pozpátku. Doporučuji (nezkoušel jsem) zaznamenat výsledek na kameru a na nějaké schúzce pak přehrá sestříhané video pozpátku - pozpátku. Ještě je tu varianta v tom, že použiješ již předem sepsasný scénář.
aser: :10::10::cool::cool::):tralala::tralala::plamenomet::plamenomet::kulomet::kulomet::pozor::pozor::slunicko::hophop::haha::cool::ziv::cert::cert::schizo::-(:-):iq::hudba::tabacek::kulomet::motorovka::break::box::sniper::neo:
Myšák: Skvělá hra....