www.hranostaj.cz
Kámen, nůžky, papír trochu jinak
69%12 hodnocení
Počet hráčů: od 2
Věk hráčů: Mladší dětiStarší dětiDospívající a dospělí
Délka hry: Do 12 minut
Náročnost přípravy: Snadná
Prostředí: Na ven
Charakter hry: PohybováChodička / strategickáNa inteligenci / paměť
Bez pěstí a bez stříhání, jen s papírky, ale pořádně zavaří hlavu i nohy.
Hráči soupeří ve dvou družstvech proti sobě. Je třeba předem připravit papírky dvou barev (pro dvě družiny), na které nakreslíme symbol kamenu, nůžek či papíru, od všeho stejný počet. Tyto papírky pak rozmístíme do velkého kruhu na louce, nebo okolo větší budovy tak, aby na jednom místě (stanovišti) byly vždy dva papírky různé barvy (obou družstev). Pro počátek doporučuji rozmístit je tak, aby na každém stanovišti byly dva stejné symboly (např. červený kámen a žlutý kámen), aby výchozí stav nikomu nenadržoval. Stanovišť by mělo být přibližně dvakrát až třikrát více než hráčů (samozřejmě jejich počet musí být dělitelný třemi).
Cílem hráčů je přemisťovat své papírky tak, aby jeho barva vyhrávala na co nejvíce stanovištích (např. pokud je na stanovišti červený kámen a žlutý papír, vyhrává žlutá- papír zabalí kámen). Hráči smí nosit vždy jen jeden papírek, smí je vyměňovat, ale nesmí brát cizí papírky, nebo jediný papírek na stanovišti. Necháme je přemisťovat papírky přibližně deset minut (podle počtu), pak hru zastavíme, nikdo už nesmí položit ani vzít papírek, projdeme všechna stanoviště a spočítáme výhry obou družstev. Stanoviště, na kterých je jen jeden papírek, nepočítáme. Výhry se řídí klasickými pravidly: nůžky rozstřihnou papír, papír zabalí kámen a kámen otupí nůžky. Vyhrává družstvo s větším počtem výher.
Možná se vám to zdá snadné, ale uvidíte, jaký je v zápalu boje problém uvědomit si, co vlastně poráží co. :)
Alternativní pravidla
žýtitž: piče
Komentáře
Hery Poser: R.I.P. Brumbál the Gay.:motorovka:
dfuozhdsku: gfgthzfgtrhedjtrkužrý
Nanuk: Trochu jsem to upravil tak, aby to bylo pro tři lidi, ale mám na starosti dosti specifickou družinku, takže značnou dobu trvalo, než pochopili, jak se to vlastně hraje. Každopádně si myslím, že to bylo příjemné zpestření. Určitě si tuhle hru zahraju ještě někdy jindy :D
smíšek: Vypadá to dobře, jen mám problém :-) - vše okolo rozmístění papírků, nějak se v tom ztrácím :-?
FHanka: :D děkuju, samozřejmě že počet papírků... hráči jsou ve dvou skupinách, takže na jejich počtu až tak nezáleží... :)
kiwik: to vypadá jako fajn hra :) jen mi nerní úplně jasné jestli musí být počet papírků dělitelný třemi nebo ten počet hráčů :o)