www.hranostaj.cz
Harpyje
69%12 hodnocení
Potřeby: pěnové míčky (míčky z ponožek), balónky s vodou
Počet hráčů: od 10 do 50
Věk hráčů: Starší dětiDospívající a dospělí
Délka hry: Do 12 minut
Náročnost přípravy: Snadná
Prostředí: Na venDo terénu
Charakter hry: PohybováSportovníBojovkaS násilnými prvky
Chceš jejich poklad? Tak pozor na jed !
Autor nebo zdroj: http://www.skautmalenovice.cz
Harpyje všichni známe, jsou to takové ty létající potvory. Napůl ženská, napůl pták... prostě ta nejhorší možná kombinace.

A právě Harpyje tvoří v této hře lovce. Ostatní hráči jsou dobrodruzi, kteří se snaží harpyjím ukrást poklad z jejich hnízda.

Harpyji tvoří 2 lidé - ten menší sedí na ramenou toho většího a střílí (háže) po vetřelcích své jedovaté střely (pěnové míčky). Hnízdo harpyjí by mělo být zvoleno tak, aby se dobře bránilo - kopec se špatným přístupem.

Dobrodruh - dobrodruh je vybaven míčky s vodou

Úkol pro harpyje je jednoduchý - trefit všechny vetřelce jedovatou střelou, pokud se to povede, tak ubohému dobrodruhovi běží poslední minuta života - během té se snaží i nadále zabít harpyje a dostat se k pokladu.

Úkol pro dobrodruhy je také jasný - snaží se malým balónkem naplněným vodou trefit harpyji. Voda je jediná, která na ni platí. Jenže aby harpyje zemřela, musí být trefená rovnou deseti balónky.

U hry by měl být rozhodčí, který stopuje čas trefeným dobrodruhům a počítá zásahy do harpyjí. Je to pořádná bojovka, kterou si budete dlouho pamatovat.

Za ideální poměr považuju 3 harpyje (6 hráčů) proti 9 dobrodruhům.

Poklad může být i hodně vyhecovanou záležitostí - dobrodruzi a harpyje dají na hromádku sladkosti, které mají u sebe. Kdo vyhraje, rozdělí si kořist.
Komentáře
Čelka: Jak harpyje sbírají balónky? S někým na ramenou je to trochu problém.
Tyna: DOBRÁ HRA ALE LEPŠÍ NEŽ V PŘÍRODĚ JE PODLE MĚ MOŘE NEBO BAZÉN PROTOŽE NOSIT NĚKOHO NA ZADECH NA SOUŠI BYCH NECHTĚLA :cool:
Pepa: Wauuu.Jestli to měla být ta nejhorší hra na tomhle servru tak máš úspěch!!!!:jedi::jedi::jedi:
Lucka: Pitomost...
vodníkvodník: Zajímavá hra, hned jsem si ji přepsal do svého deníku. Vyzkoušíme, díky.