www.hranostaj.cz
Podpisy
76%16 hodnocení
Potřeby: papíry, tužky
Počet hráčů: od 5 do 30
Věk hráčů: Mladší dětiStarší dětiDospívající a dospělí
Délka hry: Do 34 minut
Náročnost přípravy: Bez přípravy
Prostředí: Na venDo terénuDo tmy
Charakter hry: PohybováHoničkaNa inteligenci / paměť
Podepíšu se ti, až budeš mít podpis....
Hra se dá hrát asi kdekoli, my jí hráli za šera a pak za tmy na táboře.
Vedoucí se rozmístí v terénu a mají u sebe propisku. Určí si mezi sebou neměnné pořadí, v jakém se budou podepisovat. Úkolem dětí je sehnat do sešitu (na papír) podpisy všech vedoucích. Vyhrává ten, kdo to bude mít jako první.
Ale ouha - přiběhnou k nejbližšímu vedoucímu (A) a ten jim sdělí, že se jim podepíše pouze tehdy, pokud mají v sešitě již podpis jiného vedoucího (B). Vydají se tedy hledat B, až ho najdou, ten jim sdělí, že se jim klidně podepíše, ale nejprve musí mít podpis třetího vedoucího (C). Děti tedy musí zjistit, kdo je jako první, získat jeho podpis, pak najít druhého atd.
Hra se dá spestřit tím, že se vedoucí pohybují a mění svá stanoviště. U stožáru byl vedoucí B, který chtěl nejprve podpis vedoucího C, ale když už se podaří ulovit podpis vedoucího C u stožáru nikdo není a je potřeba ho zase najít.
Alternativní pravidla
Nett: Znám jako na Sněhurku a 7 trpaslíků. Šmudla dá podpis jen tomu, kdo má podpis od Prófy, Prófa zas jen tomu, kdo má podpis od Štístka a tak dále. A nakonec Sněhurka dá podpis jen tomu, kdo má podpisy všech trpaslíků.
Komentáře
denisa: je to parádní noční hra. Hrajeme jako Sněhurku a x trpaslíků. Sněhurka se podepíše, jen má-li podpisy všech trpaslíků. trpaslíci ztrpčují život hráčům tím že se pohybují (člověk tak občas najde několikrát stejného trpaslíka) a mění podpis za vtipné úkoly (není nutné).
terezka: My jsme hráli něco podobného - děti dostaly seznam hodnot, musely si přibližně určit jak jdou za sebou. Pak běhaly od vedoucího k vedoucímu - každý představoval nějakou hodnotu. Musely tak zjistit, která hodnota vedoucí je a zda je na tolikátém místě, jak si myslely. A také se muselo podepisovat ve správném pořadí :)
pepa: My tuhle hru taky hráli ale trošku jinak vedoucí se schovali, ale my u každého museli plnit nějaký úkol například: přines a pojmenuj 5 rostlin, udělej 10 dřepů, musíš mít podpis jiného vedoucího (taky se to oběvilo ale asi jen 1).......možností je prostě spousta jak se dá tato hra spestřit a nejlepší na ni je to, že nepotřebuje přípravu.:megafon:
Petulka: Hra zní zajímavě:) určitě vyzkouším s dětmi