www.hranostaj.cz
Loupeživí rytíři
69%12 hodnocení
Potřeby: kartičky s uloupenými věcmi, kartičky s meči, balonky
Počet hráčů: od 10 do 30
Věk hráčů: Mladší dětiStarší dětiDospívající a dospělí
Délka hry: Do 34 minut
Náročnost přípravy: Snadná
Prostředí: Na venDo terénu
Charakter hry: PohybováHoničkaNa postřeh / šikovnost
Dostaň zpět ulopené zboží, osvoboď zajaté ženy...ale pozor na rytíře
Ve vymezeném okruhu lesa se usadila banda loupeživých rytířů, kteří v okolních vesnicích pobrali jednak majetek (peníze, obilí, ovce, prasata, slepice) a jednak odvlekly sebou mladé ženy, aby byly jejich otrokyněmi.
Úkolem je najít a posbírat ukradené zboží (kartičky s obrázky) a osvobodit zajaté ženy (to jsou obrázky žen, které budou vstrčeny do balónků, které budou nafouknuté a pověšené vysoko na stromech – balónek se musí tedy nejprve rozbít a pak vysvobodit kartičku s obrázkem ženy).
Každou jednotlivou nalezenou věc musí odnést na stanoviště družiny, nesmí nosit více věcí najednou.
Po lese se ale pohybují oni loupeživí rytíři a své nakradené věci brání. Naši rytíři postupují samostatně, ale body za získané věci se družině sčítají. Loupeživí rytíři (vedoucí) se snaží dotknout našich rytířů, kteří jim pak musí odevzdat to, co u sebe z nalezených věcí mají. Naopak, pokud se loupeživého rytíře najednou dotkne 5 našich rytířů (podrží ho), nebere jim on nic a navíc musí on jim odevzdat svůj meč (každému kartičku s obrázkem meče). V případě, že loupeživý rytíř už nemá žádný meč (na počátku asi 20), nemůže dále chytat naše rytíře a brát jim zabavené naloupené věci.
Děti = rytíři
vedoucí = loupeživí rytíři

Na vše je časový limit.