www.hranostaj.cz
Ruská ruleta
72%12 hodnocení
Potřeby: noviny, vejce
Počet hráčů: od 4 do 10
Věk hráčů: Starší dětiDospívající a dospělí
Délka hry: Do 34 minut
Náročnost přípravy: Snadná
Prostředí: Do místnosti
Charakter hry: Pro zasmání
Méně smrtelná variace na Ruskou ruletu
Autor nebo zdroj: http://hernicek.ic.cz
V carském Rusku se mezi šlechtou rozmohla hra, které se říkalo "ruská ruleta". Šlo o to, že se vzal bubínkový revolver, nabitý jediným nábojem. Nikdo nevěděl, kde náboj je. Poté brali šlechtici jeden po druhém revolver, natáhli kohoutek, přiložili si revolver ke spánku a zmáčkli spoušť. Když vyšla rána, ostatní odnesli mrtvolu a hra skončila. Pokud rána nevyšla, pokračoval další.
(pozn. Okouna: jeden borec zajisté převyšující šedý průměr svým intelektem zkoušel hrát ruskou ruletu s automatickou pistolí s jediným nábojem v zásobníku. Za svoji snahu získal Darwinovu cenu.)

Naše obměna:
Každý hráč si udělá papírovou čepici z novin. Čistotní hráči se vysvléknou do půl těla, nebo se přikryjí igelitem, pláštěnkou atd. Všichni si sednou do řady nebo do kruhu. Vylosujeme jednoho hráče, který odejde. Po jeho odchodu vylosujeme dalšího hráče, kterému dáme na hlavu syrové vejce a zakryjeme ho čepicí. Všichni ostatní mají také nasazené čepice. Pak se přivolá první vylosovaný hráč, ten si ostatní obejde za jejich zády, aby poznal, pod kterou čepicí se skrývá vejce. Potom má jedinou ránu na jeho zásah. Trefí-li se, hra končí, netrefí-li se, sedá si na místo toho, kterého udeřil a ten se vzdaluje, aby mohl hádat. Opět se losuje, kdo bude mít na hlavě vejce a hra pokračuje. Doporučení : vejce je vhodné na hlavu dávat s částí krabičky - lépe drží a hráč nesedí tak křečovitě.
Alternativní pravidla
Zuzanna: My jsme ve hře nahradili vajíčka malými vodními balónky, které nejsou tak drastické jako vajíčko – „odstřelený“ jen uschne, nemusí se zbavovat zbytků vajíčka.
kačabakačaba: My jsem hru okořenili tím, že jsme hráli s čepkama všichni, každý měl své číslo a 3 vajíčka se rozdávali podle čísel, které padali na ruletě (z casina). Někdy bylo skoro až vražedné čekat na to než se kulička u nějakého čísla zastaví.
Komentáře
drKoksopus: je to fakt dobrý! (ale jen když to nehrajete:))
Elli: My jsme to na táboře hráli taky, je to dost mazec, my jsme nelosovali jméno, ale každý hráč si z obálky vytáhl papírek s nějakým nápisem (např. dobrý den, kočka, ahoj, atd.) a kdo měl papírek s nápisem ruská ruleta, dostal vajíčko,ale to je jedno... , když jsme to hráli poprvé, nikdo z hráčů nevěděl o co jde, žádný vyslíkání do půl těla nebo igelit :D,no a zrovna napoprvé jsem měla vajíčko na hlavě já, vůbec jsem neměla páru co pod tou čepicí mám, za dvěrmi byla kámoška a já jsem tak trochu hodně tušila, že půjde na mě, a taky že šla :D, pro mě to bylo hoodně velký překvapení když po mě začalo stíkat rozbitý vajco :D za ten večer mi na hlavě rozbili ještě další tři, ale sranda byla nepopsatelná :D.... doporučuju
kačabakačaba: Jen takový malý tip: aby vám vajíčko dobře sedělo na hlavě je dobré vyrobit si na něj jakoby stojánky z ruličky od toaleťáku - šmiknout proužek asi 2-3 cm široký a na něj vajo položit.
Ančí: tohle hráli cedoucí na táboře... akorát ten co odešel měl tři pokusy... a na ten poslední se trefil chudák ta holka co to odnesla.... bylo to fakt nechutný. pak bylo zajímavý jí pozorovat jak sedí s hlavou ve škopku a snaží se umejt si vlasy....