www.hranostaj.cz
Špioni
74%11 hodnocení
Potřeby: 2x30 lístečků (pro každý tým jiná barva), šátky (přibližně pro polovunu hráčů), míčky na gumě (přibližně pro polovinu hráčů)
Počet hráčů: od 10 do 30
Věk hráčů: Starší dětiDospívající a dospělí
Délka hry: Do 34 minut
Náročnost přípravy: Středně dlouhá
Prostředí: Na venDo terénu
Charakter hry: PohybováHoničkaBojovka
Špioni se snaží získat tajné informace nepřátel. Proti obráncům nepřítele jsou bezbranní, ale mohou jim pomáhat útočníci.
Hráči se rozdělí do dvou týmů. Každý tým má svou základnu – místo, kde má položené své lístečky. Základny jsou přibližně 100-200 m od sebe (podle počtu hráčů – čím více, tím větší herní prostor). Cílem každého týmu je získat co nejvíce lístečků soupeře.
Hráči v každém týmu si libovolně rozdělí 3 role – špioni, obránci a útočníci.
Špioni: jejich úkolem je dostat se na soupeřovu základnu odnést odtud po jednom co nejvíce lístků na vlastní základnu. Na paži mají přivázaný šátek na jeden uzel. Šátek jim slouží jako život – pokud jim ho soupeřův obránce strhne, odevzdají mu lístek, který mají u sebe, musí se vrátit na vlastní základnu, tam si přivázat šátek a potom mohou pokračovat ve hře. Nemají žádnou zbraň
Obránci: jejich úkolem je bránit vlastní základnu před soupeřovými útočníky tím, že strhávají špionům šátky. Pokud měl zneškodněný špion u sebe lístek, dá jej obránci a ten ho vrátí na základnu. Pokud je obránce zasažen nepřátelským útočníkem, musí doběhnout na stanovené místo (přibližně 50 m od středu herního prostoru), potom mohou pokračovat ve hře.
Útočníci: jejich úkolem je podporovat své špiony tím, že zneškodňují nepřátelské obránce. Každý útočník má jeden papírový míček na gumě (guma přivázaná na ruce), kterým vybíjí nepřátelské obránce. Útočníky nikdo nepronásleduje.
Útočníci mohou zneškodnit obránce, obránci pronásledují špiony, špioni jsou bezbranní a odnášejí lístečky ze soupeřovy základny.
Rozdělení rolí záleží na taktice každého týmu. Na základně mohou hráči měnit své role.
Hra trvá 30 minut nebo do vyčerpání lístečků některého týmu. Vyhrává tým, který získal více soupeřových lístečků.
Alternativní pravidla
HobitHobit: Dal bych špionům možnost likvidovat útočníky, pravda, byli by pak potřební víc v obraně a hra by byla více defenzivní, ale snad by jí to přišlo k dobru.
Padre Filip: Hru jsme hráli ve 30 lidech, děti od 6 do 12 let, a chudáci obránci byli úplně vyčerpaní a také demotivovaní - sotva se "uzdravili" a vrátili do hry, už byli vybiti. Útočníkům chybí nepřítel - ničeho se nebojí. Tak jsme zavedli jednoho "predátora" (vedoucí), který nehledě na tým "loví" útočníky - dotykem. Ulovený útočník musí zpátky na svoji základnu (či někam jinam pro život). Šlo by také regulovat počet útočníků, ale to by omezilo strategii týmů.
Komentáře
Anonim: Hrali jsme ji ve skautu a je to super hra:bomba::jedi::sniper::tralala::box::kladivko: