www.hranostaj.cz
Sirkový prstolam
72%12 hodnocení
Potřeby: Krabička od sirek (plná)
Počet hráčů: od 1
Věk hráčů: Starší dětiDospívající a dospělí
Délka hry: Do 12 minut
Náročnost přípravy: Bez přípravy
Prostředí: Nezávislé na prostředí
Charakter hry: Pro zasmáníNa postřeh / šikovnost
Jak umíte ovládat své prsty?
Hráči dáme do ruky krabičku od sirek. Ta je plná, zavřená a má na vrchní straně vprostřed dirku akorát aby se tam dala zapíchnout sirka.
Úkolem je vytáhnout sirku, strčit ji do té dírky v krabičce , vytáhnout druhou sirku, škrtnout ji a pomocí této sirky zapálit tu první (tu co je "zapíchlá"). A to vše pouze v jedné ruce! Ruku bysme si neměli o nic opírat a jakmile se krabička nebo nějaká sirka dotkne země/stolu, hráč prohrává.
Pokud to hravě zvládnete levou i pravou, tak zkuste dírek do krabičky udělat více ;-)
Alternativní pravidla
Pavla: Hráč také může sedět na položené lahvi od piva s překříženýma nataženýma nohama před sebou tak, aby o zem měl opřenou jen jednu patu. V této nestabilní poloze musí z krabičky umístěné na zemi přibližně 30cm vytáhnout sirku a škrnout. Ruce má k dispozici obě, i když i s jednou by to mohlo být zajímavé.
Komentáře
Klárka: Hm, to jsme hrály na přípravě tábora, takže v docela dospělé společnosti a někdo to přinesl jako měřítko sexuální zdatnosti ;) Takže byla dost velká motivace ;)
Vojtta: Bylo to dobrý. Hra je spíš pro starší - tak od osmé třídy. Malý to moc nebavilo, protože jim to nešlo. Jinak je to fakt zajímavý nápad.