www.hranostaj.cz
Kdo donese nejdál?
73%22 hodnocení
Počet hráčů: od 2 do 12
Věk hráčů: Mladší dětiStarší dětiDospívající a dospělí
Délka hry: Do 12 minut
Náročnost přípravy: Bez přípravy
Prostředí: Na venDo terénu
Charakter hry: PohybováChodička / strategická
Dokážete se vrátit než vyprší čas?
Autor nebo zdroj: Pepova kartotéka
Každý hráč si veme do ruky nějaký předmět (šišku, míček nebo něco podobnýho) a postaví se na startovní čáru. Na náš povel všichni vyběhnou a snaží se položit svůj předmět co nejdále od startovní čáry a vrátit se zpět (je dobré aby běželi stejným směrem). Fór je v tom, že předem určíme, že se musí stihnou vrátit např. do 30ti vteřin.
Hráči s sebou nesmí mít samozřejmě žádné hodinky ani stopky a předmět musí položit a ne hodit. Vyhrává ten, kdo se stihne vrátit včas a předmět donesl nejdále. Hru můžeme opakovat a mírně měnit časové intervaly.
Alternativní pravidla
Johny: Nazdar, hráli jsme to tak, že běžci měli v ruce místo šišky papírek se svým jménem. Za prvý papírek "nejde" hodit a za druhý je hned jasný, komu která "meta" patří :cool:
Trať jsem zvolil tak, že se běželo ze začátku z kopce a běžec tak musel rozmýšlet, kolik mu ještě zbude sil na běh do kopce. Začali jsme na deseti sekundách a v dalším kole o 10 zvyšovali.
Kdo říkal, že to nemá šmrnc? Hra se líbila :tralala:
Gasinka: My jsme to hráli na táboře s vajíčkama na tvrdo, protože u šišek i míčků měly děti tendenci je házet. To, že jsou vajíčka vařená, jsme dětem neřekli, ale varovali jsme je, že se nesmí rozbít. Byla to legrace, jak se snažily je pokládat opatrně.
Muš(ka)Muš(ka): taky je sranda rozházet hromadu víček od PETek, papírků nebo něčeho, co se dá sbírat, po hřišti. Hráči stojí na kraji hřiště. Víčka nebo papírky dáme na vzdáleněkší půlku hřiště. Hráči mají časový limit na to, aby posbírali co nejvíce víček nebo papírků a musí se stihnout vrátit zpět za čáru. Ještě se může přidat pravidlo, že ji po ceste přes prázdnou půlku hřiště nesmí nic spadnout.
Míša: my sme to hráli v několika družstvech a běžel vždycky za každá družstvo 1 a ostatní počítali...když se nestihl vrátit do čas. limitu družstvo zůstávalo na tom samm místě a běželo znovu... !!!tato verze je potřeba hrát na douhé louce!!!:slunicko::-):slunicko:
Komentáře
ados625ados625: Jo dobry :jedi::10::10::10:
Jakub Szabo: Zaujimava hra :bomba:
boris: hej, mazaná hra...:cool::slunicko:
Lenička: Hru sme hráli a fakt dobrý, až na to že sme běhali do kopce...
Spanas: Urcite to vyskousime a pobavime se:jupi:
loket: asi to hrát nebudeme%-)
Tinca: muha ty jsi vsude:D:D
AnOnYmKa: ujde.......................... ale nemá to ,,šmrnc". P.S. jestli tohle slovo neznáš tak nejseš z vesnice !!!!!:kladivko:
co2: hned to na příští schůzce vyskouším:jupi:;-):schizo::mnam::jedi:
Mravenec: Hmm... dobrá hra :-)
Karban!k: j, zuper, úchvatné, jářku
JohnyMule: Tady jsem sepsal motivaci na rytířský způsob, tak kdyby se to někomu hodilo...

Když je takhle rytíř na stráži celý den, chodí po hradbách, po nádvořích, občas šlápne do něčeho nelibého a koňského, jeho boty deset let nošené pak mají velmi specifický zápach. Když pak navečer příjde mezi své kamarády do strážnice a chce se natáhnout a zout se, setká se častokrát s velkým nesouhlasem ostatních i vlastních čichových buňek. Když si uvědomí, co jeho boty způsobují, musí okamžitě vstát a běžet s nimi co nejdál, aby ho ustatní neumlátili. Ti mu ovšem dali zlomyslně krátký časový limit, za který sem musí vrátit zpět, jinak mu zavřou dveře před nosem a on bude muset spát venku.