www.hranostaj.cz
Hra indiánských squaw
71%8 hodnocení
Potřeby: dva míčky pevně spojené kratší šňůrkou, dva kůly alespoň 1,5 m vysoké, dřevěné tyčky asi 0,5m dlouhé pro každého hráče
Počet hráčů: od 6 do 20
Věk hráčů: Starší dětiDospívající a dospělí
Délka hry: Do 34 minut
Náročnost přípravy: Středně dlouhá
Prostředí: Na venNa hřiště
Charakter hry: PohybováSportovní
Hra pro dva týmy aneb jak přepravit dva míčky spojené šňůrkou na dřevěné tyčče asi půl metru dlouhé přes hřiště a tak získat bod:))
Autor nebo zdroj: Tábor Indiáni (naše vedoucí Zdena a Heda)
Hra pro dva týmy na území většinou o velikosti fotbalového hřiště. Místo fotbalových branek jsou však na obou koncích zatlučeny dřevěné kůly alespoň metr a půl vysoké. Hráči se snaží k těmto kůlům dopravit dva míčky, které jsou k sobě přivázány krátkou šňůrkou. K tomu používají dřevěné tyčky. Pokud se hráči podaří dotknout se oběma míčky protivníkova dřevěného kůlu, získává jeho družstvo bod. Míček se nesmí brát do rukou, nesmí se do něj kopat apod... K jeho přemisťování se smí používat výhradně hůlky. Hráč se tedy snaží nabrat míčky na hůlky a potom s nimi buď utíká, nebo je pomocí hůlky odhodí dále do hřiště. Protihráči se mu snaží míček shodit svými hůlkami a získat ho sami pro sebe...
Komentáře
vinetou: je to blbost
pavel: je to super hra. hravame ji na schuzkach a vsici si ji pchvaluji, jedina nevyhoda jsou vyskove rozdily
Leoš Hrdlička: Dovoluji si citovat z knihy (NE)ROZUM do kapsy, kterou vydalo nakladatelství Albatros jako svou 9026. publikaci. V kapitole Oprava fatálních omylů se píše:
Squaw je indiánská žena... Jeden z nejtrapnějších bělošských omylů, trvale uváděných v encyklopediích! „Squaw“ totiž v hovorové indiánské řeči znamená ženské pohlavní orgány, a pokud byste se takto vyjadřovali o ženách v přítomnosti indiánů. věřte, že byste skončili u kůlu smrti. Indiáni toto slovo považují za znak rasismu a usilují o přejmenování amerických míst-ních jmen, které mají v názvu „squaw“.