www.hranostaj.cz
Hoganův závod
47%12 hodnocení
Počet hráčů: od 10
Věk hráčů: Starší dětiDospívající a dospělí
Délka hry: Do 111 minut
Náročnost přípravy: Bez přípravy
Prostředí: Na venDo terénu
Charakter hry: PohybováSportovní
Zajímavý závod pro smíšené dvojice
Autor nebo zdroj: http://knihovna.adam.cz
Tento mírně surový závod vyžaduje pokud možno koedukované (smíšené) dvojice a bezpečnou trať o délce 5 - 6 kilometrů. Soutěžící dvojice závodníků musí vyznačenou trať absolvovat co nejrychleji a to stále pohromadě (drží se za ruku, nebo jsou za jednu ruku k sobě přivázání šátkem) a pozadu. Dvojice se nesmí obracet a zastavovat, pouštět nebo rozvazovat. Za otáčení se bokem po směru tratě je diskvalifikace. Je dovoleno střídat běh a chůzi. Na trať je možné umístit několik kontrol poctivosti průběhu.
Komentáře
Heuča: Ono někdy uplně postačí, když jim svážete dvě nohy k sobě tak, že vznikne trojnožka a necháte je poměrně dlouhý úsek projít popředu.Asi 50m před cílem jim řekněte, ať si nohy rozváží a do cíle doběhnou.Jsou u toho hezké držkopády-mluvím z vlastní zkušenosti.Když jste zvyklí na to, že nějaké 4 km vás táhla cizí noha směrem k sobě, zvyknete si dělat to samé, ale pak ne a ne si odvyknout...řekla bych, že je to lepší varianta, protože v členitém terénu je mnohem menší pravděpodobnost, že se zraní...a to na dlouhé trati neuhlídáte...když si někdo zlomí nohu, tak než se to k vám dostane...
lupYc: No, rekla bych, ze to neni jediny kouzlo, zkuste si delsi dobu behat s nekym za ruku po zadu... Je to hra na zabiti,a le zasmejete se u toho.... A nejlepsi je, kdyz u toho potkate nahodneho houbare, který se vás zeptá, co deláte... :)
jajajaja: Takze jediny kouzlo tyhle hry je drzet se za ruku se svym skautskym idolem a pokusit se u toho nezlomit nohu... :)