www.hranostaj.cz
Kranberk
63%13 hodnocení
Počet hráčů: od 5 do 10
Věk hráčů: Dospívající a dospělí
Délka hry: Do 111 minut
Náročnost přípravy: Bez přípravy
Prostředí: Do místnostiNa ven
Charakter hry: Na inteligenci / paměťMorální / sociálníDivadelní / dramatická
Jsi vinen! Anebo ne?
Autor nebo zdroj: Ani nevim :-)
Takže: Jsme u soudu. Nejprve ze všeho napíšeme na kartičky role. Ty jsou: Žalobce, Soudce, král, zloděj, obhájce, svědek (klidně několik), několik členů poroty, královna a klidně i jiné, co vás napadne, záleží na počtu hráčů. Hráči si vylosují každý jednu kartičku a nikomu jí neukážou, kromě žalobce. Ten řekne, že chce obžalovat toho a toho z určitého činu, například: Obviňuju Okouna, že mi předevčírem v noci vykradl stáj a ukradl koně! A v té chvíli se odkryjí i ostatní hráči a každý začíná hrát svou roli. Žalobce se snaží přesvědčit o vině obžalovaného, obhájce o nevině. Soudce klade dotazy, povolává svědky... A už záleží jen na schopnostech hráčů, jak z toho vyváznou. Samozřejmě je zde soudce, král a porota, kteří nakonec rozhodnou o rozsudku, který může být nereálný, ale třeba i škrabaní brambor neni špatné :-)
Komentáře
krkač: pokud hru hrají méně kreativní, nebo ne tolik zdatní hráči neuškodí dát hře ete trochu směr- třeba tím že na kartičky napíšete alespon naznak toho jak se ma postava zachovat (treba žalobci napsat za co má obžalovávat).
Eldedkus: Doporučuji soudce nelosovat, ale ponechat ho organizátorovi, či přidělit někomu schopnému, na něm nejvíc záleží, aby se hra povedla...
zorozoro: Ve skutečnosti to je obráceně, ta hra byla inspirací Švandrlíkovi k jeho povídce. Tato hra se pod různými názvy a pravidly hraje už velmi dlouho. Já osobně ji znám pod názvy Soud nebo Královna a kat.
no_coment: Jakej film??
Pumpa: Jojo, ten film jsem viděla taky a nakonec mu tam usekli hlavu. Tak doufám, že to není cílem i této hry :-).
Koblížek: No, třeba to tam pak zamotáš, že ti soudce ukrad koně, to potom soudí král... A když jsi obvinil krále? Smůla tvoje,,,
lappet: Myslím, že vím, co bylo zdrojem inspirace - film ;)
buchar: ehm jen takovej dotaz cokdyž si okoun vylosuje takovyho soudce či kralovnu?jak mužete obvinit soudce??
Koblížek: To víš, Okounku, vyber si, buď škrabat brambory, nebo trest smrti, je mi tě ale moc líto... lol
OkounOkoun: No počkej, Kobliho... !!! Na tom příkladu se mi něco nezdá, jen nemůžu přijít na to, co. :grr: