www.hranostaj.cz
Zajatý partyzán
60%10 hodnocení
Počet hráčů: od 10
Věk hráčů: Mladší dětiStarší dětiDospívající a dospělí
Délka hry: Do 34 minut
Náročnost přípravy: Bez přípravy
Prostředí: Na cestu
Charakter hry: Na postřeh / šikovnost
Odhazování usvědčujících lístků a zárověň hlídání ostatních
Autor nebo zdroj: lexikon oddílu Pohoda
Hráči postupují po cestě ve skupině. Vpředu kráčí dvojice, kterou nesmí nikdo předejít. Poslední jde rozhodčí - vedoucí, za nímž nesmí nikdo zůstat pozadu. Mezi dvojicí a vedoucím je nanejvýš 20 m. Během hry není dovoleno scházet z cesty.

Každý hráč má u sebe lístek se svým podpisem. Tento lístek představuje partyzánský průkaz. Hra je založena na tomto motivu: Zajatý partyzán je předváděn k výslechu a cestou se snaží nenápadně odhodit svůj průkaz, který ho usvědčil.

V naší hře hraje každý na vlastní pěst současně ve dvou úlohách. Je sám zajatým partyzánem a pokouší se do časového limitu (tak 20 až 30 minut) minut svůj průkaz nepozorovaně odhodit. Je však také strážcem a pozoruje všechny ostatní hráče. Podepsaného lístku je třeba se zbavit ve lhůtě, která byla ohlášena na začátku pochodu. Kdo se o to do té doby nepokusí, je potrestán ztrátou bodů, jako kdyby byl při odhozu přistižen. Když hráč někoho zpozoruje, jak odhazuje průkaz, má právo lístek zvednout. Po uplynutí limitu se skupina zastaví. Kdo odhodil partyzánský průkaz nepozorovaně, získává 10 bodů. Jestliže byl lístek zvednut jiným hráčem, nedostane odhazující hráč žádný bod. Za každý zvednutý cizí průkaz je 5 bodů.
Alternativní pravidla
peta: my jsme to hrali s klackama, ktrery jsme predtim vyrezali.. protoze nechavat v prirode papiry neni uplne ekologicky;-)
Komentáře
Hanulka: Proto jde rozhodci posledni a nesebrane papirky sbira ;-)
honza: no jo ale skauti snad neodhazujou papirky ne?
Múú: Vyzerá to zaujímavo :)
Anča: Ideme na vypravu tak to hned vyzkousime..zda se byt good :)