www.hranostaj.cz
Scénky
69%14 hodnocení
Počet hráčů: od 3
Věk hráčů: Starší dětiDospívající a dospělí
Délka hry: Neurčitelná
Náročnost přípravy: Bez přípravy
Prostředí: Do místnostiNa venDo terénu
Charakter hry: Pro zasmáníDivadelní / dramatická
Řekni stop a rozehraj novou scénu
Autor nebo zdroj: od Čingyho =)
Začne dvojice, která dostane téma. Např. tlačenice v metru. Rozehraje scénu (metro zastaví, jeden druhému šlápne na nohu, omlouvá se.....), a pak někdo z publika řekne stop. Ti dva se zastaví, ztuhnou, a ten kdo řekl stop nahradí jednoho z nich. Zaujme přesně jeho pozici a rozehraje z ní nějakou úplně jinou scénu (třeba maminka říká něco svému dítěti...). Pak zase někdo jiný řekne stop a rozehraje další scénu a tak dále.
Alternativní pravidla
MiriMiri: Dobrá je tato hra, když uprostřed stojí pouze jeden člověk. Ten čeká až mu někdo z přihlížejících řekne činnost co má předvézt. Když se tak stane začne hrát (např. žehlení). Po chvíli někdo řekne STOP a vystřídá ho. Musí zaujmout přesně stejnou polohu jako předchozí herec a počká až někdo z přihlížejících řekne činnost co má předvézt. "Úkol" je zapojit gesto ve kterém se nachází a musí z něho přímo vyjít v další improvizaci. Tzn. že nesmí např. sklopit ruce ale přímo ten pohyb využít, aby to dávalo smysl. A tak stále dokola.
Tato varianta je jednodužší pro mladší hráče. Hrála jsem to s dětmi od 10-14 a i bez divadelní průpravy jsme si to moc užili a šlo jim to pěkně.
A jmenuje se to IMPROVIZAČNÍ BRANKÁŘ.
Komentáře
DUBÁNEK: :hura::hura::hura::hura::hura: HURÁ :hura::hura::hura::hura::hura:
joj: fakt super hra
Jeřka: Ono tohle je přesně ten typ hry který musí hrát nápadití, nadšení lidé, kteří se nebojí jít do něčeho nového a mají zdravé sebevědomí aby se nebáli předvést. Myslím, že by si tuhle hru mohli užít jak mladší děti tak roveři, jen bych se bála některých puberťáků, ti dost často bývají dost kritičtí (třeba se budou bát vyčnívat...) a můžou stáhnout kolektiv s sebou, nebo jim hru zkazit. Ale každopádně všude záleží na lidech. A myslím, že takové hry rorozvíjející tvořivost jsou velmi prospěšné :-)
Jindra: Je to jedna z kategorií improvizovaného divadla, jež funguje celosvětově a u nás se hraje tzv. IMPROLIGA. Tahle ta hra není ani brankář, ani stíhačka, ale je to velmi podobné. Já improvizaci dělám a doporučuji to hrát spíše se staršími dětmi. Je dobré, když se budete držet zásad které najdete na adrese www.improliga.cz
MiriMiri: Je pravda, že děti musí chtít něco předvézt. Je důležité, aby se lidé vzájemně aspoň trochu znali a aby se před sebou nestyděli. Ale není problém ani takovou atmosféru navodit. Je jen důležité, aby se děti nebáli, že se ztrapní.
My jsme to jednou hráli na nádraží a byla sranda naopak pozorovat jak se na nás ostatní lidé koukali. Děti si to docela užili. Byl to pro ně velký zážitek :)
PikoPiko: Znám to jako IMPRODRAMA, pravidla jsou stejná...a ideální doba pro hraní je tak půl druhý v noci...jak potvrdí všici kdo vědí ;o)
ta Jenda: Tato hra je skvělá, pokud jsou lidi, kteří nesabotují. Hrála jsem to a byla to dobrá sranda, i to stmelilo kolektiv....
Kulda: Náhodou - tohle je výborná hra. Akorát si teda myslim, že se hodí spíš pro rovery, než pro skauty...
Magnetka: Taky to znám z dramaťáku jako "roztočeného brankáře"......ale ve skautu to děcka hráli úplně špatně....je to hra na improvizaci a je lepší, když má někdo nebo všichni aspoň malou divadelní průpravu, jinak to je více méně o ničem....ale když to hrajou zkušenější lidi, je to bezva
Jára: To je zvláštní hra :-? .....naše děti by stop neřekli asi nikdy, protože by se jim nechtělo něco předvádět.......:-?:-?:-?:grr:
KačerKačer: 99% her se dá pokazit tím, že ji hráči nechtějí hrát. Proč by publikum nechtělo říct stop? Někdo dostane nápad a hned to může zrealizovat pomocí "STOP".
89: Kačere, nepochopil jsi Květáka... On to myslel dobře, jen se špatně vyjádřil. Chtěl říct, že nedonutíš publikum říct stop a ti dva nešťastníci musí potom předvádět scénku třeba půl hodiny...
já: My to hrajem ne drmaťáku:-)
KačerKačer: No to jistě že můžou, ale kdokoliv z publika (ostatních) může říct stop a zanést tam vlastní nápady, tam není co nechápat :)
Květák: Nějak jsem to nepochopil, lidi nedonutíte říct stop! Pak můžou něco předvádět klidně půl hodiny!