www.hranostaj.cz
Boj o vodu
61%15 hodnocení
Potřeby: lavory, nádoby
Počet hráčů: od 9 do 40
Věk hráčů: Mladší dětiStarší dětiDospívající a dospělí
Délka hry: Do 34 minut
Náročnost přípravy: Snadná
Prostředí: Na ven
Charakter hry: PohybováPro zasmáníHoničkaBojovka
Přenášení vody bez nádob, jak jen se dá, v bitevní vřavě
Hru hrají tři nebo čtyři týmy. Dá se i ve dvou, ale není to ono.

Cílem je dopravit v časovém limitu co nejvíce vody ze zdrojového lavoru do cílové nádoby, buď láhve s dostatečně širokým hrdlem, nebo do ešusu (každý tým má svůj zdrojový lavor i svůj cíl). Cílové nádoby jsou asi metr od sebe uprostřed herního území, zdrojové se nachází ve vrcholech pravidelného n-úhelníka (kde n je počet týmů:), pokud možno ve stejné vzdálenosti od cíle. Cílové nádoby jsou považovány za svaté a nepřítel se jich nesmí dotknout, natožpak vylívat úspěšně přepravenou vodu. Který tým má po vypršení časového limitu nejvíc vody v cílové nádobě, vyhrál.

Má to ale dva háčky:
- k přenášení vody se však nesmí používat žádná nádoba
- narušovat transfer vody je dovoleno, ne-li přímo vítáno

Běžné metody transportu vody bývají klasicky složené dlaně, které se stávají terčem útoků protivníků, ústní dutina (plácnutí přes nadmuté tvářičky udělá své, jen to občas pokropí i útočníka) nebo nasáknuté oblečení (které zuřivě kape). Hráči se většinou rozdělí na nosiče a záškodníky, kteří se snaží nosičům v protivníkově týmům znepříjemňovat život.

Pro prevenci nepříjemných situací, kdy někdo 'omylem' nebo i omylem vyklopí protivníkovu cílovou nádobu, je dobré určit okolo nádob dvoumetrové ochranné pásmo, kde se již nesmí útočit.
Také doporučujeme omezit počáteční dávku vody - buď jeden lavor, nebo jeden lavor a malý barel pro každý tým. Hráči potom vodou tolik neplýtvají (např. metoda transportu pomocí nasáklého trička).


Komentáře
Red DragonRed Dragon: My sme to hrali na tabore asi 30 ale neprenasali sme to z lavorou ale rovno z rieky a poúživali sme lopúchy a trávu ktorú sme namočili a vyžmíkali. je to super hra. Odporučam zahrať.