www.hranostaj.cz
Demonstranti & policajti
56%13 hodnocení
Potřeby: výrazné oblečení (sako), papírové míčky, vajíčka
Počet hráčů: od 15 do 40
Věk hráčů: Starší dětiDospívající a dospělí
Délka hry: Do 34 minut
Náročnost přípravy: Středně dlouhá
Prostředí: Na ven
Charakter hry: Bojovka
Jednoduchá, rychlá a velmi atmosférická bojová hra policistů a demonstrantů
Autor nebo zdroj: WikiHerka - herka.deka.cz
Vybereme vhodné hrací území, na kterém vyznačíme "budovu MMF" (či jiného představitele globalizačního zla) a "ošetřovatelnu" a připravíme hráčům k dispozici uvedený materiál.

Vlastní hra: Nejdříve hráče rozdělíme na poloviny -- policisty a demonstranty. Součástí hry je i příprava na demonstraci. Policisté se vybaví štíty a cedulkami s nápisy "Policie" a nacvičí si několik "zákroků" proti demonstrantům. Demonstranti si připraví transparenty a natrénují vyřvávání hesel. Obě strany vybavíme "dlažebními kostkami" (ty jsou samozřejmě reprezentovány papírovými koulemi) a demonstranti dostanou tři vajíčka. Jeden vybraný člen policejního týmu se stane zástupcem měnového fondu. Tohoto jedince oblečeme do staršího saka (pokud nemáme k dispozici sako, tak ho označíme nějakým jiným výrazným způsobem).

Po té začne vlastní demonstrace. Demonstranti se usadí před budovou MMF, policisté začínají na druhém konci hracího území. Úkolem policistů je dopravit zástupce MMF bezpečně do budovy. Úkolem demonstrantů je tohoto zástupce "ztrapnit" -- to znamená strefit se do něj vajíčkem, dříve než se dostane do budovy. Bojuje se "dlažebními kostkami" -- kdo je trefen, musí se jít nechat ošetřit na ošetřovatelnu (dotykem).

Role jednou až třikrát prostřídáme, vítězí strana, která byla celkově úspěšnější.


Poznámky:
* Doporučuji hráče rozdělit před uvedením motivace. Jinak budou všichni chtít být demonstranti.
* Atmosféra demonstrace s transparenty, křikem hesel a pískáním píšťalek je na tom skoro nejdůležitější ...