www.hranostaj.cz
Lov barevných papoušků
56%12 hodnocení
Potřeby: Papoušci (obrázky, barevné papíry)
Počet hráčů: od 5
Věk hráčů: Mladší dětiStarší děti
Délka hry: Do 34 minut
Náročnost přípravy: Středně dlouhá
Prostředí: Na venDo terénu
Charakter hry: Chodička / strategickáNa postřeh / šikovnost
Stará hra na hledání hnízd vzácných papoušků
Před zahájením vedoucí poschovává v rozsáhlém a členitém herním území několik "hnízd" s různým počtem "papoušků" - buď barevných papírů, nebo obrázků exotixký vypadajících ptáků. V každém hnízdě je vždy jeden druh papouška, jejich počet se však liší.

Hráči si poté někde založí základnu své výzkumné expedice, kde budou schromažďovat získané trofeje. Prostor, kde je základnu možné založit, by měl být předem vyznačen.

Následuje vlastní lov. Kdo narazí na hnízdo, může si jednoho papouška odnést do základny. Každý může najednou nést jen jednoho papouška. Nemá smysl lovit víc než jednoho papouška od každého druhu, proto je nabytou znalost o umístění hnízda možné vyměnit s jiným hráčem.

Za každý druh papouška, který hráč ulovil, na konci získává bod. A jak už to bývá, hráč s nejvyšším počtem bodů vyhrál...
Alternativní pravidla
Ellie Vevi: My to hrajeme akčněji.. hráči mají s sebou papírové míčky, a navzájem se vybíjejí. Kdo je vybitý, musí minutu čekat na základně (měří ten, kdo hru připravoval). Hnízda si navzájem nevyzrazujeme, naopak se snažíme neukazovat ostatním kde jsou. V každém hnízdě je pro každého hráče připravený právě jeden papoušek, a kdo jako první nasbírá všechny, vyhrál.
Komentáře
PampeliškaPampeliška: To snad nevadí, když se stejně boduje jen za každý druh a ne kus...
janikas: Dost jednoduchý,za chvíli budou vědět kde jsou hnízda
dolly: taky by je mohl někdo lovit, ale jinak dobrá hra