www.hranostaj.cz
Cyklická honěná
72%20 hodnocení
Počet hráčů: od 10
Věk hráčů: Mladší dětiStarší dětiDospívající a dospělí
Délka hry: Do 12 minut
Náročnost přípravy: Snadná
Prostředí: Na venNa hřiště
Charakter hry: PohybováHoničkaSeznamovací
Honička, při které má každý náhodně a potají vybranou oběť
Autor nebo zdroj: WikiHerka - herka.deka.cz
Každý hráč dostane cedulku se jménem jednoho hráče, kterého bude honit. Cedulky nemůžeme rozdat náhodně, ale tak, aby nám vznikl jeden velký cyklus. Dále označíme území, ze kterého se v průběhu hry nesmí hráči vytratit.

Hráči se nejdříve rozmístí po území. Poté se všichni současně podívají na svůj lísteček a zjistí, koho honí. Když hráč chytne toho koho zrovna honí, vezme si od něj cedulku toho, koho ulovený právě honil. Chycený odchází na předem vyhrazený hřbitov a lovec loví dál novou oběť. Tak hrajeme tak dlouho dokud nezbudou dva, kteří se honí navzájem. Vítězem se stávají ti, kdo zbyli na konec.

Variace:
* Pokud se hráči příliš neznají, hra nabývá úplně jiný rozměr - nejprve se musíte doptat ostatních, kdo je vlastně ten, koho máte na lístečku.
* Lze hrát také s papírovými koulemi. Hráči se pak neloví dotykem, ale sestřelením.
* Protože v případě pasivních či bojácných hráčů by se hra mohla zvrhnout v přílišnou schovávanou, je možné hru vyhodnocovat také dle toho, kdo ulovil kolik lidí. Tímto podnítíme hráče k větší aktivitě.
Alternativní pravidla
Neši: My tuto hru hráváme tak, že se všichni postaví do kruhu. Ten, kdo je po Vaší pravé ruce honí Vás, ten kdo po levé, toho honíte Vy. Je to super zmatek,ale z vlastní zkušenosti vím, že děcka tak do 11-12 let to většinou nepochopí a když někoho chytí, neví co dělat dál. Takže se mi tato alternace s lístečky zdá pro menší děti skvělá. A tu pravou levou můžu vřele doporučit pro starší členy :)
Cipísek: navidad: Taková hra tu i je popsaná:) jako Kissdeath:)
...: dobre by mohlo byt třeba dat všem listeček se stejnym jmenem, třeba vedoucího a všichni by pak honili stejnou oběť, sice by to nefungovalo, ale za tu srandu a překvapení ob2ti by to asi stálo
vpi.Blek: My jsme to hráli pod názvem lžíce a zabíjelo se úderem lžíce na rameno. Ale uznávám, že dávání pusy je lepčí!!!
navidad: My tuhle hru hrajeme pod názvem Polibek smrti, je to vlastně to samé, ale cílem není toho koho mám na papírku jenom chytit, ale dát mu pusu někam na hlavu a tím ho zabít:)
Komentáře
kačik: hovno
loket 2.0: U wot m8???????
Petra: Jak tady píšete ty problémy s dvojicema, tak jste přehlédly jedno důležitý pravidlo. Nejlíp se asi ilustruja na tom, že si děti postavíte do kruhu a musí platit, že každý honí toho kdo stojí na pravo od něj. I systém lístečků musí být udělaný přesně tak, jinak vzniknou izolované skupinky a děti budou dostávat sami sebe. Tak že je potřeba si nachystat lístečky a napsat si přesně kterému dítěti dáte který lístek aby to fungovalo. Pro vedoucího je tato varianta zdlouhavější, ale pro menší děti je pak jasnější koho mají chytat.
zamalla:): my jsme taky hrali Kissdeath na tabore, ale to neni moc pohybova hra, protoze jsme to hrali nekolik hodin, spis mi top rislo strategicky, ale byla to strasna sranda videt nase osmnactilety rovery, jak se pokousej dat jeden druhymu pusu, to bylo vazne uplne neodolatelny:D
verunka: Ta hra zní fakt pěkně, na první pohled se mi líbila, ale nezabráníte tomu aby jedno dítě nechytlo druhé a to a to mu odevzdalo papírek se svým jménem.a jak se tohle řeší?? koho má chuděra chytat?
loket: gut to bude prdel:cosi::cosi::cosi::10:
Kartáček=): Dost hustá hra, moc se mi líbí:hura:
Cipísek: Marťa: Ještě jsme to nehráli, ale lístečky nemusíte nutně losovat, můžeš je ty jako vedoucí rozdat a pohlídat si to - například když si oni stoupnou do kruhu a ty každému dáš hráče který je o řekněme pšt míst před ním, semtam to můžeš trochu změnit (4,3,6) tak to bude v pohodě...
marťa: hra vypadá dobře, ale staly se nám hned dvě nepříjemné věci
1) spousta lidí (skoro všichni) nakonec dostali sebe(a honit sám sebe je těžký)
2)hned nazačátku se vytvořili dvojice které se měli honit navzájem. jak to řešíte?
anula: myslím že je to docela dobrá hra a je to dobře vysvětleno !!!:tralala: